Episodet Më Të Reja

925 Shiko Të Gjitha
Po Ngarkohet...
One Piece Episodi 29720pOne Piece ( 1 x 29 )

Përfundimi i Betejës Vdekjeprurëse! Një shtizë e Vendosshmërisë së Verbër!

Oct. 01, 2019
One Piece Episodi 27720pOne Piece ( 1 x 27 )

Demoni Kokë-Ftohtë, Zemër-Ftohtë, Shefi Komandues i Flotës Pirate Ghin

Oct. 01, 2019
One Piece Episodi 25720pOne Piece ( 1 x 25 )

Teknika e Këmbës Vdekjeprurëse Shpërthen Përpara! Sanji kundër Perlës së Pamposhtur

Oct. 01, 2019

Më të Mirat

Po Ngarkohet...

Seriale

40 Shiko Të Gjitha
Po Ngarkohet...

Filma

22 Shiko Të Gjitha
Po Ngarkohet...

Njoftimet më të Fundit

Shiko Të Gjitha
Asenshu Njofton Lançimin e Sezonit 3 – Tokyo Ghoul
Pas një pushimi mes sezonesh dhe pas kërkesave të shumta nga ju, Asenshu do të lançojë muajin e ardhshëm Sezonin pasardhës të Tokyo Ghoul, Tokyo Ghoul: re. Sezoni 3 do të lançohet më ...
Asenshu njofton fillimin e Transmetimit të “Saga of Tanya the Evil”
► Saga of Tanya the Evil Asenshu zyrtarisht njofton se do të filloj transmetimi i të gjithë Serisë “Saga of Tanya the Evil”, një Anime që nuk duhet humbur, sidomos nëse jeni ...
Asenshu njofton fillimin e “The Promised Neverland”
E vlerësuar si anime më e mirë e Sezonit Dimëror 2018-2019, The Promised Neverland vjen në Asenshu më 25 Maj 2019. Në disponim do të jetë i gjithë Sezoni i parë i Serisë.
Asenshu lançon Listën e Animeve të Sezonit Pranveror
“Dororo (2019)” – AnimeShqipTV dhe Asenshu arrin në një Marrëveshje
AnimeShqipTV së fundmi ka lançuar Episodin 1 të Animes “Dororo (2019”. Pasditen e datës 8.4.2019 ka ardhur një njoftim prej tyre se kishte filluar projekti ...
Dragon Ball Z Kai rikthehet me Titra Shqip dhe Cilësi të Përmirësuar.
Dragon Ball Z është një nga Animet më të njohura në Shqipëri dhe një nga më të ndjekurat. Për këtë arsye kemi vendosur të sjellim një Anime që ia vlen të quhet më e mira në një Format ...
Partneritetet ; Zhvillime të Reja
Asenshu ka filluar një partneritet të ri me një Web Shqiptar për Anime. Kemi filluar para disa javësh dhe me ndihmën e tyre kemi sjellë Sezonin e dytë të My Hero Academia dhe kemi ...
Rezultatet e Anime Award 2018
Data Votimi filloj më 5 Janar 2019 dhe u mbyll më 13 Janar 2019 ; 13:00 CET. PËRZGJEDHJA Animet fituese u përzgjodhën me anë të numrit të votave. Anime me më shumë vota, u shpall ...
Update mbi Partneritetin Asenshu x Shqip-Ani.me
Të dashur përdorues të Asenshu,  Siç mund ta dini, ne kemi një Partneritet në vazhdim me Shqip-Ani.me për më shumë se 6 muaj duke punuar së bashku për t’ju sjellë ju Animet më të ...
Rikthehet My Hero Academia në Asenshu! Captain Tsubasa Ndërpritet Përkohësisht!!
Pas votimeve të bëra në Rrjetet Tona Sociale, u vendos që Captain Tsubasa të ndërpritet përkohësisht, në mënyrë që t’i hapet rrugë My Hero Academia që të shtojë numrin e ...