“Dororo (2019)” – AnimeShqipTV dhe Asenshu arrin në një Marrëveshje

admin8 Prill, 2019Shikime 565

AnimeShqipTV së fundmi ka lançuar Episodin 1 të Animes “Dororo (2019”. Pasditen e datës 8.4.2019 ka ardhur një njoftim prej tyre se kishte filluar projekti “Dororo”.


Posteri i Dororo (2019)

Përshkrimi:

Gjatë periudhës së Sengoku-t, kur i gjithë kombi ishte kthyer në fushë beteje, Kagemitsu, Lordi i Daigo-s, bën një pakt me 12 statuja demonësh në këmbim të mbarësisë dhe sundimit të territorit, ndërsa ai i premton secilit nga demonëve një copë fëmija i tij i palindur. Pas lindjes, ky fëmijë i shformuar braktiset në një lumë. Koha kalon dhe paqja vjen në vend. Një ditë, një hajdut i ri me emrin Dororo, takon një djalë të quajtur Hyakkimaru. A është ai njeri apo demon… Me gjymtyrë të fallsifikuara nga njeriu dhe krahë me shpata, ky djalë i verbër kryen një kryqëzatë të dhunshme kundër demonëve.

Asenshu do të marrë episodet 8 ditë pas lançimit të tyre nga AnimeShqipTV, sipas marrëveshjes. Nëse doni t’i shihni episodet më shpejt, atëherë ndiqini këtu: Dororo – AnimeShqipTV

Categories

Posto një Koment

Emri *
Ky emër do të shfaqet publikisht.
Email *
Emaili juaj nuk do të bëhet publik.
Sajti juaj (Shpërfilleni)