King of Thorn

King of Thorn

Oct. 09, 2009Japan105 Min.TV-MA
Vlerësimi Yt: 0
5.5 2 Vota

Video trailer

Përkthyes

Stafi

Kana Hanazawa isKasumi Ishiki
Kasumi Ishiki
Kousei Hirota isAlexandro Pecchino
Alexandro Pecchino
Tsutomu Isobe isIvan Coral Vega
Ivan Coral Vega
Sayaka Ohara isKatherine Turner
Katherine Turner
Ayako Kawasumi isLaura Owen
Laura Owen
Shin-ichiro Miki isPeter Stevens
Peter Stevens
Kenji Nomura isRon Portman
Ron Portman
Eri Sendai isShizuku Ishiki
Shizuku Ishiki

Përshkrimi

Bazuar në mangën “Fanta-Shkenë” nga Iwahara Yuuji, serializuar në Monthly Comic Beam. Një virus misterioz, me emrin Medusa, po përhapet rreth Japonisë, duke i kthyer viktimat e veta në gur. Duke pasur parasysh pamundësinë e gjetjes së një shërimi të menjëhershëm, qeveria zgjedh për kriopreservimin e një grupi të zgjedhur pacientësh derisa ata të dalin me një zgjidhje. Kasumi, një nga të zgjedhurit, ka qenë në gjumë prej vitesh dhe zgjimi i saj, më shumë se një shtrat me trëndafila, është një shtrat me gjemba dhe ndodh në mes të kaosit total ku krijesat monstruoze qëndrojnë në pritë rreth e rrotull.

King of Thorn
Titulli ShqipMbreti i Gjembave
IMDb Rating6.4 2,000 Vota
TMDb Rating6.5 Vota

Anime të Ngjajshme

Dream 9 Toriko & One Piece & Dragon Ball Z Super Collaboration Special!!
Dragon Ball Super: Broly
Dragon Ball Z: Cooler’s Revenge
Dragon Ball Z: The History of Trunks
Dragon Ball Z: The Return of Cooler
A Letter to Momo
Boruto: Naruto the Movie
My Hero Academia: All Might Rising
Dragon Ball Z: Super Android 13
Honoo no Chuunin Shiken! Naruto vs Konohamaru
Naruto: Find the Crimson Four-leaf Clover!
Dragon Ball Z: Fusion Reborn

koment

  • Bjondin30/07/2019Përgjigjiuni

    Përse nuk mund ta shikoj këtë anime

Posto një Koment

Emri *
Ky emër do të shfaqet publikisht.
Email *
Emaili juaj nuk do të bëhet publik.
Sajti juaj (Shpërfilleni)