Lajmet – Asenshu

Asenshu Njofton Lançimin e Sezonit 3 – Tokyo Ghoul

Asenshu Njofton Lançimin e Sezonit 3 – Tokyo Ghoul

adminTetor 13, 2019

Pas një pushimi mes sezonesh dhe pas kërkesave të shumta nga ju, Asenshu do të lançojë muajin e ardhshëm Sezonin pasardhës të Tokyo Ghoul, Tokyo Ghoul: re. Sezoni 3 do të ...

Asenshu njofton fillimin e Transmetimit të “Saga of Tanya the Evil”

Asenshu njofton fillimin e Transmetimit të “Saga of Tanya the Evil”

adminMaj 11, 2019

► Saga of Tanya the Evil Asenshu zyrtarisht njofton se do të filloj transmetimi i të gjithë Serisë “Saga of Tanya the Evil”, një Anime që nuk duhet humbur, sidomos ...

Asenshu njofton fillimin e “The Promised Neverland”

Asenshu njofton fillimin e “The Promised Neverland”

adminPrill 29, 2019

E vlerësuar si anime më e mirë e Sezonit Dimëror 2018-2019, The Promised Neverland vjen në Asenshu më 25 Maj 2019. Në disponim do të jetë i gjithë Sezoni i parë i Serisë.

Asenshu lançon Listën e Animeve të Sezonit Pranveror

Asenshu lançon Listën e Animeve të Sezonit Pranveror

adminPrill 16, 2019

“Dororo (2019)” – AnimeShqipTV dhe Asenshu arrin në një Marrëveshje

“Dororo (2019)” – AnimeShqipTV dhe Asenshu arrin në një Marrëveshje

adminPrill 8, 2019

AnimeShqipTV së fundmi ka lançuar Episodin 1 të Animes “Dororo (2019”. Pasditen e datës 8.4.2019 ka ardhur një njoftim prej tyre se kishte filluar projekti ...

Dragon Ball Z Kai rikthehet me Titra Shqip dhe Cilësi të Përmirësuar.

Dragon Ball Z Kai rikthehet me Titra Shqip dhe Cilësi të Përmirësuar.

adminMars 7, 2019

Dragon Ball Z është një nga Animet më të njohura në Shqipëri dhe një nga më të ndjekurat. Për këtë arsye kemi vendosur të sjellim një Anime që ia vlen të quhet më e mira në ...

Partneritetet ; Zhvillime të Reja

Partneritetet ; Zhvillime të Reja

adminShkurt 5, 2019

Asenshu ka filluar një partneritet të ri me një Web Shqiptar për Anime. Kemi filluar para disa javësh dhe me ndihmën e tyre kemi sjellë Sezonin e dytë të My Hero Academia dhe ...

Rezultatet e Anime Award 2018

Rezultatet e Anime Award 2018

adminJanar 13, 2019

Data Votimi filloj më 5 Janar 2019 dhe u mbyll më 13 Janar 2019 ; 13:00 CET. PËRZGJEDHJA Animet fituese u përzgjodhën me anë të numrit të votave. Anime me më shumë vota, u ...

Update mbi Partneritetin Asenshu x Shqip-Ani.me

Update mbi Partneritetin Asenshu x Shqip-Ani.me

adminDhjetor 27, 2018

Të dashur përdorues të Asenshu,  Siç mund ta dini, ne kemi një Partneritet në vazhdim me Shqip-Ani.me për më shumë se 6 muaj duke punuar së bashku për t’ju sjellë ju ...

Rikthehet My Hero Academia në Asenshu! Captain Tsubasa Ndërpritet Përkohësisht!!

Rikthehet My Hero Academia në Asenshu! Captain Tsubasa Ndërpritet Përkohësisht!!

adminShtator 29, 2018

Pas votimeve të bëra në Rrjetet Tona Sociale, u vendos që Captain Tsubasa të ndërpritet përkohësisht, në mënyrë që t’i hapet rrugë My Hero Academia që të shtojë numrin e ...