Rezultatet e Anime Award 2018

Rezultatet e Votimeve për Animen më të mirë të 2018

adminJanar 13, 2019Shikime 159

Data

Votimi filloj më 5 Janar 2019 dhe u mbyll më 13 Janar 2019 ; 13:00 CET.

PËRZGJEDHJA

Animet fituese u përzgjodhën me anë të numrit të votave. Anime me më shumë vota, u shpall fituese.

ASENSHU ANIME AWARD

5 Animet më të mira të 2018

1. Attack on Titan

Anime më e mirë e 2018

2. BORUTO: NARUTO NEXT GENERATIONS

Vendi i dytë

3. MY HERO ACADEMIA

VENDI I TRetË

4. DRAGON BALL SUPER

Vendi i katËrt

5. SWORD ART ONLINE: ALICIZATION

Vendi i pestë

Categories

Posto një Koment

Emri *
Ky emër do të shfaqet publikisht.
Email *
Emaili juaj nuk do të bëhet publik.
Sajti juaj (Shpërfilleni)