91 Days

91 Days

Vlerësimi Yt: 0
8.2 5 Vota

Përkthyesi

Hiro Kaburaki
Përkthyesi

Stafi

Kondou Takashi isAvilo (voice)
Avilo (voice)
Takuya Eguchi isNero (voice)
Nero (voice)
Takahiro Sakurai isValbero (voice)
Valbero (voice)
Kenjirou Tsuda isFango (voice)
Fango (voice)
Kazuhiro Yamaji isVincent (voice)
Vincent (voice)

Video trailer

Përshkrimi

Gjatë ndalimit, ligji nuk mbajti pushtet dhe mafia e sundoi qytetin. Historia ndodh në “Lawless”, një qytet që lulëzon në shitjet në Tregun e Zi  të pijeve ilegale të krijuara. Avilio kthehet në Lawless pas disa kohësh larguar, pas vrasjes së familjes së tij në një mosmarrëveshje mafie atje. Një ditë, Avilio merr një letër nga një dërgues misterioz, duke e bërë atë të kthehet në Lawless për hakmarrje. Ai pastaj infiltron familjen Vanetti, ata që janë përgjegjës për vrasjen e familjes së tij dhe vendos për t’u shoqëruar me birin e donit, Nero, për të vendosur hakmarrjen e tij në lëvizje. Vrasja sjell më shumë vrasje, dhe hakmarrja prodhon më shumë hakmarrje. Si do të udhëhiqet historia 91-ditore e këtyre njerëzve nga një fund fatalë tragjikë?

91 Days
Titulli Shqip91 Deizu
Data e LançimitJul. 09, 2016
Data e PërfundimitSep. 25, 2016
Sezone1
Episode12

Sezonet dhe Episodet

1Sezoni 1 Jul. 09, 2016

Anime të Ngjajshme

Captain Tsubasa
Detective Conan
Another
Dragon Ball Super
Tokyo Ghoul
Last Hero Inuyashiki
Sword Art Online: Alicization
Death Note
Code Geass: Lelouch of the Rebellion
Charlotte
Fate/Zero
Angels of Death

Posto një Koment

Emri *
Ky emër do të shfaqet publikisht.
Email *
Emaili juaj nuk do të bëhet publik.
Sajti juaj (Shpërfilleni)