Ao no Exorcist

Ao no Exorcist

Jan. 17, 2020
Vlerësimi Yt: 0
9.5 4 Vota

Përkthyesi

mghdus
Përkthyesi

Stafi

Video trailer

Përshkrimi

Njerëzit dhe demonët janë dy anë të së njëjtës monedhë, siç janë Asiah dhe Gehenna, botët e tyre përkatëse. Mënyra e vetme për të udhëtuar midis botëve është me anë të pushtimit, si në tregimet me fantazma. Sidoqoftë, Satani, sundimtari i Gehenës, nuk mund të gjejë një trup të përshtatshëm për të pushtuar dhe për këtë arsye, mbetet i burgosur në botën e tij. Në një përpjekje të dëshpëruar për të pushtuar Assiah, ai e dërgon të birin, duke synuar që ai të rritet përfundimisht në një mbajtës të aftë për t’u pushtuar nga mbreti demon.

Ao no Exorcist ndjek Rin Okumura i cili duket të jetë një adoleshent i zakonshëm, disi problematik – por kjo derisa një ditë ai zihet pritë demonët. Bota e tij kthehet kokë poshtë, kur zbulon se ai është në të vërtetë djali i Satanit dhe se babai i tij demon dëshiron që ai të kthehet, në mënyrë që ata të pushtojnë Assiahn së bashku. Duke mos dashur të bashkohet me mbretin e Gehenës, Rin vendos të fillojë stërvitjen për t’u bërë një ekzorcist, në mënyrë që të mund të luftojë për të mbrojtur Assiahn përkrah vëllait të tij Yukio.

Ao no Exorcist
Titulli ShqipEkzorcisti Blu
Data e LançimitJan. 17, 2020
Data e PërfundimitFeb. 28, 2020

Sezonet dhe Episodet

1Sezoni 1 Jan. 17, 2020

Anime të Ngjajshme

Demon Slayer
Highschool of the Dead
Dororo
Parasyte -the maxim-
Naruto Shippūden
Tokyo Ghoul
Black Clover
(+18) Devilman Crybaby
Death Note
Super Dragon Ball Heroes
Vinland Saga
The Seven Deadly Sins

koment

  • Someone23/01/2020Përgjigjiuni

    Shume anime e mire. Gjithashtu edhe perkthimi eshte i sakte. Ju lumte

Posto një Koment

Emri *
Ky emër do të shfaqet publikisht.
Email *
Emaili juaj nuk do të bëhet publik.
Sajti juaj (Shpërfilleni)