Black Clover

Black Clover

Oct. 03, 2017
Vlerësimi Yt: 10
9.4 34 Vota

Përkthyesi

Hack Incest
Përkthyesi

Stafi

Hack Incest isPërkthim
Përkthim
Deku isRedaktim
Redaktim

Video trailer

Përshkrimi

Asta dhe Juno u braktisën së bashku në të njëjtën kishë, dhe që prej asaj kohe kanë qenë të pandashëm. Si fëmijë, ata premtuan se do të konkurronin kundër njëri-tjetrit për të parë se kush do të bëhej Mbreti Magjistar i ardhshëm. Megjithatë, ndërsa ata u rritën, disa dallime mes tyre u bënë të qarta. Juno ishte një gjeni në magji, me fuqi të mahnitshme dhe kontroll, ndërsa Asta nuk mund të përdorte fare magjinë, dhe u përpoq të kompensoj mungesën e tij duke u trajnuar fizikisht. Kur morën Librin e Magjisë së tyre në moshën 15 vjeçare, Juno mori një libër spektakolar me një tërfil me katër fletë (shumica e njerëzve morën një tërfil me Tri Fletë), ndërsa Asta nuk mori asgjë. Megjithatë, kur Juno u kërcënua, u zbulua e vërteta rreth fuqisë së Asta-s, ai mori Libër Magjie me një tërfil me pesë fletë, një “Tërfil i Zi” (Black Clover)! Tani dy miqtë janë nisur nëpër Botë, të dy me të njëjtin qëllim!

Black Clover
Titulli ShqipTërfili i Zi
Data e LançimitOct. 03, 2017
Data e PërfundimitDec. 04, 2018
Sezone1
Episode61

Sezonet dhe Episodet

1Sezoni 1 Oct. 03, 2017
10

Anime të Ngjajshme

Tokyo Ghoul
Fate/Zero
Highschool of the Dead
Goblin Slayer
Code Geass: Lelouch of the Rebellion
Sword Art Online: Alicization
Attack on Titan
Naruto
Charlotte
Dr. Stone
Noragami
Dororo

komente

 • selmerku29/03/2019Përgjigjiuni

  Kur do ti hidhni serit e reja

 • fati27/06/2019Përgjigjiuni

  kur kan me dal epizodat tjer

 • Black clover13/09/2019Përgjigjiuni

  Shume bukur bravo ju lumte me ne fund disa otaku shqiptare qe Kan hapur faqe per anime ne shqip

 • Black clover13/09/2019Përgjigjiuni

  Shume bukur bravo

 • Gr 3222/09/2019Përgjigjiuni

  Kur do te dalin episodet e reja

 • A ka mundsi me dublu episoda me shum t black clover baggaa

Posto një Koment

Emri *
Ky emër do të shfaqet publikisht.
Email *
Emaili juaj nuk do të bëhet publik.
Sajti juaj (Shpërfilleni)