Code Geass: Lelouch of the Rebellion

Code Geass: Lelouch of the Rebellion

Feb. 03, 2019
Vlerësimi Yt: 10
8.7 20 Vota

Përkthyesi

FallenKnight
Përkthyesi

Stafi

Deku isRedaktor
Redaktor

Video trailer

Përshkrimi

Japonia është pushtuar nga Perandoria Britanike. Japonia njihet tani si Zona 11 dhe qytetarët e saj të njohur si “Elevens”. Perandoria Britanike e heq pushtetin autonom të Japonisë dhe e imponon sundimin e saj nëpërmjet përdorimit të Knightmare-ve. Rregulli i Perandorisë nuk ka rënë kurrë, por kanë filluar të shfaqen të çara…

Code Geass: Lelouch of the Rebellion
Titulli ShqipCode Geass: Rebelimi i Lelouch
Data e LançimitFeb. 03, 2019
Data e PërfundimitDec. 16, 2019
Sezone2
Episode50

Sezonet dhe Episodet

1Sezoni 1 Feb. 03, 2019
2Sezoni 2 Oct. 13, 2019

Anime të Ngjajshme

(+18) Devilman Crybaby
One-Punch Man
Tokyo Ghoul
The Seven Deadly Sins
Black Clover
No Game No Life
Boruto: Naruto Next Generations
My Hero Academia
ReLIFE
Goblin Slayer
Saga of Tanya the Evil
Captain Tsubasa

komente

  • No name07/07/2019Përgjigjiuni

    A keni vendosur per te nxjerr S2 te ksaj anime sepse ishte shum fantastike

Posto një Koment

Emri *
Ky emër do të shfaqet publikisht.
Email *
Emaili juaj nuk do të bëhet publik.
Sajti juaj (Shpërfilleni)