Demon Slayer

Demon Slayer

Jan. 01, 2020
Vlerësimi Yt: 0
8.9 19 Vota

Përkthyesi

hackrestart
Përkthyesi

Stafi

Deku isRedaktor
Redaktor
Aizawa isPërkthyes
Përkthyes

Video trailer

Përshkrimi

Është Periudha Taisho në Japoni. Tanjiro, një djalë me zemër, i cili shet qymyr për të jetuar, gjen familjen e tij të therur nga një demon. Për t’i keqësuar gjërat, motra e tij e vogël Nezuko, e vetmja e mbijetuar, është shndërruar në një demon. Megjithëse i shkatërruar nga ky realitet i zymtë, Tanjiro vendos të bëhet një “Vrasës Demonësh” në mënyrë që të mund ta kthejë motrën e tij përsëri në një njeri dhe të vrasë demonin që masakroi familjen e tij.

Demon Slayer
Titulli ShqipVrasësi i Demonëve
Data e LançimitJan. 01, 2020
Data e PërfundimitJan. 25, 2020
Sezone1
Episode26

Sezonet dhe Episodet

1Sezoni 1 Jan. 01, 2020
10

Anime të Ngjajshme

My Hero Academia: Episodet Speciale
Fate/Zero
Boruto: Naruto Next Generations
Dororo
Sword Art Online: Alicization
Naruto Shippūden
My Hero Academia
Saga of Tanya the Evil
Highschool of the Dead
Naruto
Tokyo Ghoul
Black Clover

koment

Posto një Koment

Emri *
Ky emër do të shfaqet publikisht.
Email *
Emaili juaj nuk do të bëhet publik.
Sajti juaj (Shpërfilleni)