Dororo

Dororo

Apr. 08, 2019
Vlerësimi Yt: 10
10 10 Vota

Përkthyesi

AnimeShqipTV
Përkthyesi

Stafi

Video trailer

Përshkrimi

Gjatë periudhës së Sengoku-t, kur i gjithë kombi ishte kthyer në fushë beteje, Kagemitsu, Lordi i Daigo-s, bën një pakt me 12 statuja demonësh në këmbim të mbarësisë dhe sundimit të territorit, ndërsa ai i premton secilit nga demonëve një copë fëmija i tij i palindur. Pas lindjes, ky fëmijë i shformuar braktiset në një lumë. Koha kalon dhe paqja vjen në vend. Një ditë, një hajdut i ri me emrin Dororo, takon një djalë të quajtur Hyakkimaru. A është ai njeri apo demon …

Me gjymtyrë të fallsifikuara nga njeriu dhe krahë me shpata, ky djalë i verbër kryen një kryqëzatë të dhunshme kundër demonëve.

Dororo
Dororo
Dororo
Dororo
Titulli ShqipDororo
Data e LançimitApr. 08, 2019
Data e PërfundimitOct. 18, 2019
Sezone1
Episode24

Sezonet dhe Episodet

1Sezoni 1 Apr. 08, 2019

Anime të Ngjajshme

Black Clover
Naruto
Dragon Ball Super
Tokyo Ghoul
My Hero Academia: Episodet Speciale
Sword Art Online: Alicization
Super Dragon Ball Heroes
The Seven Deadly Sins
Last Hero Inuyashiki
One Piece
Highschool of the Dead
Attack on Titan

komente

  • Ledi22/07/2019Përgjigjiuni

    A mund ti nxirrni episodet e tjera

  • Anime26/07/2019Përgjigjiuni

    Kur so ti qisni te gjita episodet e tjera

Posto një Koment

Emri *
Ky emër do të shfaqet publikisht.
Email *
Emaili juaj nuk do të bëhet publik.
Sajti juaj (Shpërfilleni)