Dragon Ball Super

Dragon Ball Super

Jul. 05, 2015
Vlerësimi Yt: 10
9.6 40 Vota

Përkthyesi

mghdus
Përkthyesi

Stafi

Video trailer

Përshkrimi

Vendosur vetëm pas ngjarjeve të Sagës Buu të Dragon Ball Z, një kërcënim vdekjeprurës zgjohet edhe një herë. Njerëzit jetonin në paqe pa e ditur se cilët ishin heronjtë e vërtetë gjatë betejës shkatërruese kundër Maxhin Buu. Sferat e Dragoit të fuqishëm kanë parandaluar ndonjë dëm të përhershëm, dhe heronjtë tanë gjithashtu vazhdojnë të jetojnë një jetë normale. Sidoqoftë, në largësitë e universit, një qenie e fuqishme zgjohet herët nga gjumi i tij, kurioz në lidhje me një profeci mbi mposhtjen e tij.

Bashkohuni me Gokun, Pikolon, Vexhetwn, Gohan dhe pjesës tjetër të grupit pasi ata merren me kundërshtarin më të fortë që kanë ndeshur ndonjëherë. Birus, zoti i shkatërrimit, tani vendos pamjet e tij kurioze në Tokë. A do të shpëtojnë heronjtë ditën dhe të parandalojnë shkatërrimin e tokës? Apo a një mërzitja e një Zoti është shumë e fuqishme për Sajanët? Goku përballet me mosmarrëveshje të pamundura edhe një herë dhe lufton për sigurinë e të dashurve të tij dhe të planetit.

Dragon Ball Super
Titulli ShqipSferat e Dragoit Super
Data e LançimitJul. 05, 2015
Data e PërfundimitMar. 25, 2018
Sezone1
Episode131

Sezonet dhe Episodet

Anime të Ngjajshme

Fate/Zero
Goblin Slayer
Super Dragon Ball Heroes
Captain Tsubasa
Naruto
Code Geass: Lelouch of the Rebellion
Pingu in the City
Tokyo Ghoul
(E CENSURUAR) Why the Hell are You Here, Teacher!?
Grand Blue
My Hero Academia: Episodet Speciale
Dororo

komente

  • Florin06/05/2019Përgjigjiuni

    A do ket episode te reja

  • Samet09/06/2019Përgjigjiuni

    Animime te mir ju lumt

  • Diamond World21/12/2019Përgjigjiuni

    Pershendetje a mund ta di perse nuk i publikoni te gjithe episodat e dragon ball super ketu jane vetem ca prej tyre ne total jane 131 edhe a mund te publikoni te gjithe episodat e dragon ball z nese i riktheni te gjith episodat e dragon ball super dhe i qitni episodat e dragon ball z me perkthim shqip *te gjithe episodat* do keni shperblim

Posto një Koment

Emri *
Ky emër do të shfaqet publikisht.
Email *
Emaili juaj nuk do të bëhet publik.
Sajti juaj (Shpërfilleni)