Goblin Slayer

Goblin Slayer

Vlerësimi Yt: 10
9.1 12 Vota

Përkthyesi

Takaharu Ozaki
Përkthyesi

Stafi

Yuuichirou Umehara isGoblin Slayer (voice)
Goblin Slayer (voice)
Yuichi Nakamura isKouhito Doushi (voice)
Kouhito Doushi (voice)
Yui Ogura isOnna Shinkan (voice)
Onna Shinkan (voice)
Tomokazu Sugita isTokage Souryo (voice)
Tokage Souryo (voice)
Nao Touyama isYousei Yunde (voice)
Yousei Yunde (voice)

Video trailer

Përshkrimi

Një priftëreshë e re ka formuar grupin e saj të parë aventurierë, por pothuajse menjëherë ata gjejnë veten në ankth. Është Vrasësi i Goblinëve që vjen në shpëtimin e tyre – një njeri i cili i kushtoi jetën e tij për shfarosjes së të gjithë goblinëve, me çdo mjet të nevojshëm. Dhe kur fillon qarkullimi i thashethemeve të bëmave të tij, nuk ka të dhëna se kush mund të vijë më pas…

Goblin Slayer
Titulli Shqipゴブリンスレイヤー
Data e LançimitOct. 07, 2018
Data e PërfundimitNov. 03, 2018
Sezone1
Episode12

Sezonet dhe Episodet

1Sezoni 1 Oct. 07, 2018

Anime të Ngjajshme

Demon Slayer
One Piece
Naruto Shippūden
Highschool of the Dead
Boruto: Naruto Next Generations
One-Punch Man
THE PROMISED NEVERLAND
Darwin’s Game
Last Hero Inuyashiki
Attack on Titan
My Hero Academia: Episodet Speciale
Dr. Stone

koment

Posto një Koment

Emri *
Ky emër do të shfaqet publikisht.
Email *
Emaili juaj nuk do të bëhet publik.
Sajti juaj (Shpërfilleni)