Përkthyesi

Tetsuro Araki
Përkthyesi

Stafi

Junko Takeuchi isRika Minami
Rika Minami
Nobuyuki Hiyama isKohta Hirano
Kohta Hirano
Marina Inoue isRei Miyamoto
Rei Miyamoto
Jouji Nakata isSōichirō Takagi
Sōichirō Takagi
Yoshiko Sakakibara isYuriko Takagi
Yuriko Takagi
Kishou Taniyama isKōichi Shidō
Kōichi Shidō
Jin Urayama isTadashi Miyamoto
Tadashi Miyamoto
Mamoru Miyano isHisashi Igō
Hisashi Igō
Junichi Suwabe isKomuro Takashi
Komuro Takashi
Miyuki Sawashiro isSaeko Busujima
Saeko Busujima

Video trailer

Përshkrimi

Kur bota goditet nga një epidemi vdekjeprurëse që kthen njerëzit në zombie, Takashi Komuro dhe disa shokë të tij të klasës në shkollën e mesme Fujimi përpiqen të mbijetojnë në apokalips.

Highschool of the Dead
Titulli Shqip学園黙示録 HIGHSCHOOL OF THE DEAD
Data e LançimitJul. 05, 2010
Data e PërfundimitSep. 20, 2010
Sezone1
Episode12

Sezonet dhe Episodet

1Sezoni 1 Jul. 04, 2010

Anime të Ngjajshme

Boruto: Naruto Next Generations
Dragon Ball Super
Darwin’s Game
THE PROMISED NEVERLAND
The Rising of The Shield Hero
Dragon Ball Z Kai
Charlotte
Vinland Saga
Sword Art Online: Alicization
One Piece
Naruto
(+18) Devilman Crybaby

koment

  • A_Man_Of_Culture20/06/2019Përgjigjiuni

    Ndodhen ca fjale qe s2 i ksaj anime mund te filloj ne 2020-2021

Posto një Koment

Emri *
Ky emër do të shfaqet publikisht.
Email *
Emaili juaj nuk do të bëhet publik.
Sajti juaj (Shpërfilleni)