My Hero Academia

My Hero Academia

Apr. 03, 2016
Vlerësimi Yt: 10
8.7 54 Vota

Përkthyesi

mghdus
Përkthyesi

Stafi

mghdus isPërkthim-Typesetting
Përkthim-Typesetting
AnimeShqipTV isPërkthim
Përkthim

Video trailer

Përshkrimi

Çfarë është një hero? Për Izuku Midoria-n, përgjigja për këtë pyetje ka qenë gjithmonë e thjeshtë: “Gjithçka që dua të jem!” Dhe kush është heroi i fundit? E pra, legjendari I Plotëfuqishmi, sigurisht. I Plotëfuqishmi është heroi numër një dhe gjithashtu “Simboli i Paqes” në botë. As në ëndrrat e tij më të mira, Izuku nuk mund të imagjinonte se së shpejti do të kalonte rrugët me heroin e tij të fëmijërisë…

Në Boku no Hero Academia, statusi qeveriset nga “Fuqitë” – superfuqitë unike që zhvillohen në fëmijëri. Por, për fat të keq, heroi otaku Midoria “Deku” Izuku kurrë nuk kishte një Fuqi. Kjo do të thotë, derisa ai të takohet me Të Plotëfuqishmin, heroi më i madh i të gjitha kohërave.

Transformimi i Izukut nga ëndërrues në superhero fillon në Akademinë e Yuei, shkolla e lartë e trajnimit të heroit në Japoni. Izuku është nëntë vjeç kur ai pranohet në këtë akademi prestigjioze, veçanërisht kur zbulon se I Plotëfuqishmi është një nga mësuesit. Çfarë surprize ofron kjo akademi e fuqishme? Dhe a do të jetë Izuku në gjendje të vazhdojë me shokët e klasës së tij elitare?

 

My Hero Academia
Titulli ShqipAkademia ime e Heroit
Data e LançimitApr. 03, 2016
Data e PërfundimitAug. 04, 2018
Sezone3
Episode63

Sezonet dhe Episodet

1Sezoni 1 Apr. 03, 2016
2Sezoni 2 Dec. 20, 2018
3Sezoni 3 Jan. 31, 2019
10
4Sezoni 4 Oct. 12, 2019

Anime të Ngjajshme

Boruto: Naruto Next Generations
Fate/Zero
The Rising of The Shield Hero
ReLIFE
One-Punch Man
Goblin Slayer
Dr. Stone
Captain Tsubasa
(+18) Ao-chan Can’t Study!
Noragami
One Piece
Attack on Titan

komente

Posto një Koment

Emri *
Ky emër do të shfaqet publikisht.
Email *
Emaili juaj nuk do të bëhet publik.
Sajti juaj (Shpërfilleni)