My Hero Academia

My Hero Academia

Apr. 03, 2016
Vlerësimi Yt: 10
8.9 66 Vota

Përkthyesi

mghdus
Përkthyesi

Stafi

mghdus isPërkthim-Typesetting
Përkthim-Typesetting
AnimeShqipTV isPërkthim
Përkthim

Video trailer

Përshkrimi

Çfarë është një hero? Për Izuku Midoria-n, përgjigja për këtë pyetje ka qenë gjithmonë e thjeshtë: “Gjithçka që dua të jem!” Dhe kush është heroi i fundit? E pra, legjendari I Plotëfuqishmi, sigurisht. I Plotëfuqishmi është heroi numër një dhe gjithashtu “Simboli i Paqes” në botë. As në ëndrrat e tij më të mira, Izuku nuk mund të imagjinonte se së shpejti do të kalonte rrugët me heroin e tij të fëmijërisë…

Në Boku no Hero Academia, statusi qeveriset nga “Fuqitë” – superfuqitë unike që zhvillohen në fëmijëri. Por, për fat të keq, heroi otaku Midoria “Deku” Izuku kurrë nuk kishte një Fuqi. Kjo do të thotë, derisa ai të takohet me Të Plotëfuqishmin, heroi më i madh i të gjitha kohërave.

Transformimi i Izukut nga ëndërrues në superhero fillon në Akademinë e Yuei, shkolla e lartë e trajnimit të heroit në Japoni. Izuku është nëntë vjeç kur ai pranohet në këtë akademi prestigjioze, veçanërisht kur zbulon se I Plotëfuqishmi është një nga mësuesit. Çfarë surprize ofron kjo akademi e fuqishme? Dhe a do të jetë Izuku në gjendje të vazhdojë me shokët e klasës së tij elitare?

 

My Hero Academia
Titulli ShqipAkademia ime e Heroit
Data e LançimitApr. 03, 2016
Data e PërfundimitAug. 04, 2018
Sezone3
Episode63

Sezonet dhe Episodet

1Sezoni 1 Apr. 03, 2016
2Sezoni 2 Dec. 20, 2018
3Sezoni 3 Jan. 31, 2019
10
4Sezoni 4 Oct. 12, 2019

Anime të Ngjajshme

Demon Slayer
Fate/Zero
Naruto Shippūden
(+18) Devilman Crybaby
The Seven Deadly Sins
Boruto: Naruto Next Generations
Ao no Exorcist
Parasyte -the maxim-
No Game No Life
THE PROMISED NEVERLAND
One-Punch Man
ReLIFE

komente

 • deku08/03/2019Përgjigjiuni

  vetem vazhdoni me anime e kaloj diten

 • Panajot19/05/2019Përgjigjiuni

  Nice

 • Panajot06/06/2019Përgjigjiuni

  Presim sezon 4 ❤

  • Pizh14/12/2019Përgjigjiuni

   Bravo bre veq mos u nalni na keni thy ahahahah

 • Kur del sezoni 4

 • fuklu28/09/2019Përgjigjiuni

  uuuu edhe vetem 14 dite per te vazhduar my hero acedemi

 • fuklu28/09/2019Përgjigjiuni

  uuu edhe vetem 14 dite per te vazhduar my hero acedemi

 • King117/11/2019Përgjigjiuni

  Pse spo e nxirrni ep 5

 • Prrrrraa22/11/2019Përgjigjiuni

  Bravo asenshu is back!

 • Bakugo01/12/2019Përgjigjiuni

  Kur do dal episodi i rradhes

 • Hater09/12/2019Përgjigjiuni

  Jeni 3 jave me vones un episodet i kam par ne youtube c’po ndodh me kete website isha shume i lumtur kur gjeta se mund te shikoj my hero academia me titra shqip a tani ju nuk postoni episode te reja po shkoni postoni naruto qe ka gati 18 vite

 • AsenshuLover18/12/2019Përgjigjiuni

  @Asenshu qfare po ndodhe t lutemi nxjerrni episodin e radhes tlutem te pakten me trego problemin pse nuk po pstoni me my hero academia do e lini fare a po qfare

  • admin18/12/2019Përgjigjiuni

   Përshëndejte,

   My Hero Academia është momentalisht në pushim, por ne sigurisht do ta rikthejmë shumë shpejt.
   Bëni vetëm pak durim.

   Me Respekt,
   Stafi i Asenshu.

Posto një Koment

Emri *
Ky emër do të shfaqet publikisht.
Email *
Emaili juaj nuk do të bëhet publik.
Sajti juaj (Shpërfilleni)