Përkthyesi

Koutarou Tamura
Përkthyesi

Stafi

Hiroshi Kamiya isYato (voice)
Yato (voice)
Yuuki Kaji isYukine (voice)
Yukine (voice)
Maaya Uchida isHiyori Iki (voice)
Hiyori Iki (voice)
Miyuki Sawashiro isBishamon (voice)
Bishamon (voice)
Aki Toyosaki isKofuku (voice)
Kofuku (voice)
Jun Fukuyama isKazuma (voice)
Kazuma (voice)
Rie Kugimiya isNora (voice)
Nora (voice)
Daisuke Ono isDaikoku (voice)
Daikoku (voice)
Toru Okawa isTenjin (voice)
Tenjin (voice)

Video trailer

Përshkrimi

Në kohë të vështira, nëse shikon vendin e duhur, mund të shohësh një numër celulari të çuditshëm i shënuar në të kuqe. Dhe nësë thëret këtë numër do ta dëgjosh një djalë të ri duke prezantuar veten si Zoti Yato.

Yato është është një hyjni e vogël dhe i vetë-shpallur “Perëndia e Dërguar”, i cili ëndërron të këtë me miliona adhurues. Gjithsesi, qëllimet e tij nuk janë aspak afër realizimit. Ai kalon ditët e tija duke bërë punë të çuditëshme për pesë yen, deri sa partnerja e tij nuk duron dot më me mjeshtërin e tij të padobishme dhe e braktis.

Pra gjërat si duket ishin të zymta për zotin, fati i tij ndryshonë kur një vajzë e shkollës e mesme, Hiyori Iki, me saduket shpeton Yaton nga një askident me mamkinë, dhe në vend të tij goditet vajza. Çuditërisht, ajo mbijeton, por ngjarja ka shkaktuar që shpirti i saj të bëhet dhe i larguar nga trupi i saj. Hiyori kërkon që Yato ta këthejë atë në normale, por pasi të mësoj se ai ka nevoj për një partner/e të ri/re për të ia dalë mbanë, me gjysmë zemre pranon ta ndihmojë atë. Me ndihmën e Hiyorit më në fund fati Yatos do ndryshoj.

Noragami
Titulli ShqipNoragami
Data e LançimitJan. 05, 2014
Data e PërfundimitDec. 25, 2015
Sezone2
Episode25

Sezonet dhe Episodet

1Sezoni 1 Jan. 05, 2014

Anime të Ngjajshme

Dragon Ball Super
One Piece
My Hero Academia: Episodet Speciale
Tokyo Ghoul
The Rising of The Shield Hero
No Game No Life
Parasyte -the maxim-
Dragon Ball Z Kai
THE PROMISED NEVERLAND
Highschool of the Dead
Vinland Saga
Boruto: Naruto Next Generations

komente

Posto një Koment

Emri *
Ky emër do të shfaqet publikisht.
Email *
Emaili juaj nuk do të bëhet publik.
Sajti juaj (Shpërfilleni)