Përkthyesi

Përkthyesi

Stafi

Mr.Shadow isPërkthyes
Përkthyes
mghdus isPërkthyes
Përkthyes
Ging Freecss isPërkthyes
Përkthyes
Aizawa isPërkthyes
Përkthyes
Saitama isPërkthyes
Përkthyes
Natsuko isPërkthyes
Përkthyes
Creaternator isPërkthyes
Përkthyes
Deku isRedaktor
Redaktor

Video trailer

Përshkrimi

Ata arritën në heshtje dhe errësirë, duke zbritur nga qielli me uri për mishin e njeriut. Parazitët – krijesa të huaja që duhet të pushtojnë dhe të marrin kontrollin e një trupi njerëzor për të mbijetuar – kanë ardhur në Tokë. Askush nuk e di sekretin e tyre përveç një studenti të shkollës së mesme, Shinichi Izumi, dora e djathtë e të cilit është pushtuar nga një parazit i huaj. Shinichi dhe Migi, paraziti në dorën e tij, formojnë pa dëshirë një miqësi dhe e gjejnë veten të kapur në mes të një lufte midis njerëzve dhe parazitëve.

Parasyte -the maxim-
Titulli ShqipParaziti -maksimumi-
Data e LançimitJan. 01, 2020
Data e PërfundimitJan. 01, 2020
Sezone1
Episode24

Sezonet dhe Episodet

1Sezoni 1 Jan. 01, 2020

Anime të Ngjajshme

Fate/Zero
Dragon Ball Super
Super Dragon Ball Heroes
Dororo
Saga of Tanya the Evil
No Game No Life
One-Punch Man
The Seven Deadly Sins
The Rising of The Shield Hero
Darwin’s Game
Black Clover
Naruto Shippūden

komente

Posto një Koment

Emri *
Ky emër do të shfaqet publikisht.
Email *
Emaili juaj nuk do të bëhet publik.
Sajti juaj (Shpërfilleni)