Saga of Tanya the Evil

Saga of Tanya the Evil

May. 18, 2019
Vlerësimi Yt: 0
9 10 Vota

Përkthyesi

FallenKnight
Përkthyesi

Stafi

FallenKnight isRedaktor
Redaktor
Deku isRedaktor
Redaktor
mghdus isSupervisor
Supervisor

Video trailer

Përshkrimi

Tanya Degurechaff është një ushtare e re famëkeqe për pamëshirshmërinë e saj të ngjashme me diktatoren dhe aftësitë taktike, duke fituar pseudonimin e “Djalli i Rhines”. Megjithatë, nën pamjen e saj të padëmshme, qëndron shpirti i një njeriu që sfidoi Qënien X, Perëndia i vetëshpallur, në një betejë të zgjuarsish – gjë që rezultoi që ai të rimishërohej si një vajzë e vogël në një botë me luftë magjike. E vendosur në kundërshtim, Tanya vendos të ngrihet në radhët e ushtrisë së vendit të saj i cili ngadalë zhytet në luftën botërore, meqë vetëm Qenia X ishte pengesa më e fortë në rikrijimin e jetës paqësore që dikur e kishte ditur. Por veprimet e saj perceptuese dhe iniciativa luftarake kanë një efekt anësor të padëshiruar: nxitjen e Perandorisë së fuqishme për t’u bërë një nga kombet më të fuqishme në historinë e njerëzimit.

Saga of Tanya the Evil
Data e LançimitMay. 18, 2019
Data e PërfundimitMay. 18, 2019
Sezone1
Episode12

Sezonet dhe Episodet

1Sezoni 1 May. 24, 2019

Anime të Ngjajshme

Highschool of the Dead
Charlotte
Black Clover
THE PROMISED NEVERLAND
The Seven Deadly Sins
Super Dragon Ball Heroes
One Piece
Dororo
Naruto Shippūden
Goblin Slayer
Noragami
My Hero Academia

Posto një Koment

Emri *
Ky emër do të shfaqet publikisht.
Email *
Emaili juaj nuk do të bëhet publik.
Sajti juaj (Shpërfilleni)