Përkthyesi

ShyMuffin
Përkthyesi

Stafi

mghdus isTypeSetting
TypeSetting

Video trailer

Përshkrimi

Kirito zgjohet në një pyll të madh, fantastik të mbushur me pemë të tmerrshme. Në kërkimin e tij për të dhëna për të vërtetën e rrethinës së tij, ai has një djalë të ri që duket se e njeh atë. Ai duhet të jetë një NPC i thjeshtë, por thellësia e emocioneve të tij nuk duket ndryshe nga një njeri. Ndërsa kërkojnë për prindërit e djalit, Kirito gjen një kujtesë të veçantë që i kthehet atij. Një kujtim nga fëmijëria e tij, nga ky djalë dhe një vajzë, gjithashtu, me flokë të artë dhe një emër që ai kurrë nuk duhet ta harrojë – Alice.

Sword Art Online: Alicization
Titulli ShqipSword Art Online: Alicization
Data e LançimitJul. 08, 2012
Data e PërfundimitOct. 08, 2018
Sezone3
Episode51

Sezonet dhe Episodet

3Sezoni 3 Oct. 01, 2018
10
4Sezoni 4 Oct. 29, 2019

Anime të Ngjajshme

Dr. Stone
Dragon Ball Z Kai
Dragon Ball Super
Tokyo Ghoul
Detective Conan
Parasyte -the maxim-
The Seven Deadly Sins
Boruto: Naruto Next Generations
Fate/Zero
No Game No Life
Angels of Death
Highschool of the Dead

komente

 • Asensh nuk e di se si jeni faqja me e mire ne shqiperi ne tre seriale ju keni qitur veten 5 episodet e para dhe e keni ndaluar skeni qitur me episode edhe e keni dere kete gje ne seriale shume te bukura qe une dhe shume te tjer duan qe ti ndjekin si pershembudh noragomi, fate zero sword dhe art online

  • Asensh nuk e di se si jeni faqja me e mire ne shqiperi ne tre seriale ju keni qitur veten 5 episodet e para dhe e keni ndaluar skeni qitur me episode edhe e keni dere kete gje ne seriale shume te bukura qe une dhe shume te tjer duan qe ti ndjekin si pershembudh noragomi, fate zero sword dhe art online e keni ndaluar ne gjysem

   • Fuklu17/08/2019Përgjigjiuni

    Edhe detectice cocan

    • Fuklu17/08/2019Përgjigjiuni

     Edhe dragon ball super 5 episode i leni qite epn e par epn e 50 epn e 70 epn 130 epn 131

     • Dbz4ever20/08/2019

      Qenke nje super varikars ti Fuklu.Ti mendon se ata kan dashur vet qe i kan lene ato seriale?Mendon se eshte e thjesht te perkthesh dhe te sjellesh animet ne shqip per fansa qe sdin te respektojne dhe te vleresojn?Perdor llogjiken dhe vendose veten ne vendin e perkthyesve qe harxhojn kohe nga jeta e tyre per ne.Sa per djeni projekten si Noragami,fate Zero etj nuk jan perfunduar por do te vazhdojne nese staffi vendos sepse nuk jan nje numer i madh perkthyesish por disa keshtu qe jan te zene me projekte te tjera.detective connan ka nje numer shum te madh episodesh dhe nuk e merr njeri per siper ate sepse nuk eshte as anime shum e famshme ne shqiperi.Sword art online nese se ke vene re mire nuk eshte pjese e projekteve por ne vend te saj ke Sword Art Online Alicization dhe nese do dije pak me shume Sword art online do vazhdoje ne tetor me emrin Sword Art Online Alicization War of Underworld e cila do te perkthehet.Sa per Dragon ball super ke webe te tjera ku mund ta gjesh dhe seshte nevoja tu cash karin staffit duke kerkuar ate anime qe e kan par te gjith shqiptaret tashme.Dhe mos u anko qe Asenshu nuk eshte webi me i mire ne shqiperi per anime sepse pervec Asenshu dhe AnimeShqipTv ska webe qe punojne me shume se ata prandaj jan dhe me te miret.Shpresoj ta kuptosh.

 • Po episodi 1 dhe 2 pse nuk e keni hedhur

Posto një Koment

Emri *
Ky emër do të shfaqet publikisht.
Email *
Emaili juaj nuk do të bëhet publik.
Sajti juaj (Shpërfilleni)