The Rising of The Shield Hero

The Rising of The Shield Hero

Mar. 23, 2019
Vlerësimi Yt: 10
9.4 36 Vota

Përkthyesi

mghdus
Përkthyesi

Stafi

mghdus is (Përkthim dhe Redaktim)
(Përkthim dhe Redaktim)

Video trailer

Përshkrimi

Iwatani Naofumi u thirr në një botë paralele së bashku me 3 njerëz të tjerë për t’u bërë Heronjtë e botës. Secili prej heronjve të pajisur me pajisjen e tyre legjendare kur u thirrën dhe Naofumi mori Mburojën Legjendare si armën e tij. Për shkak të mungesës së karizmës dhe përvojës së Naofumit, ai është emërtuar si më i dobti, vetëm që të përfundojë i tradhëtuar, i akuzuar në mënyrë të rreme dhe i grabitur në ditën e tretë të aventurës. Shmangur nga të gjithë duke filluar nga mbreti e deri tek fshatarët, mendimet e Naofumit u mbushën me asgjë, përveç hakmarrjes dhe urrejtjes. Kështu, fati i tij në një botë paralele fillon…

The Rising of The Shield Hero
The Rising of The Shield Hero
The Rising of The Shield Hero
Titulli ShqipNgritja e Heroit të Mburojës
Data e LançimitMar. 23, 2019
Data e PërfundimitFeb. 21, 2020
Sezone1
Episode12

Sezonet dhe Episodet

1Sezoni 1 Jan. 09, 2019
10

Anime të Ngjajshme

Last Hero Inuyashiki
Noragami
The Seven Deadly Sins
Darwin’s Game
One-Punch Man
THE PROMISED NEVERLAND
Dr. Stone
My Hero Academia
Tokyo Ghoul
Code Geass: Lelouch of the Rebellion
Dororo
Boruto: Naruto Next Generations

komente

 • Ju lutem vazhdoni sa me shpejt me serite e tjera

 • Je ni super

 • Lulu26/07/2019Përgjigjiuni

  Kur do i qisni dhe episodet e tjera

 • Lulu26/07/2019Përgjigjiuni

  Kur do i qisni dhe episodet e tjera

  • Kur do i qisni dhe episodet e tjera se na merzitet duke prit

   • Anime boy31/12/2019Përgjigjiuni

    Nuk ka dal akoma sesoni i 2 prit njeher te dali pastaj kerkoi ketyre qe ti qisin

 • Memes14/01/2020Përgjigjiuni

  Po pse re budalla nuk e shikon qy kur e ka postu komentine qy para 6 munjesh ku ishte ke ep 11

Posto një Koment

Emri *
Ky emër do të shfaqet publikisht.
Email *
Emaili juaj nuk do të bëhet publik.
Sajti juaj (Shpërfilleni)