The Seven Deadly Sins

The Seven Deadly Sins

Aug. 19, 2019
Vlerësimi Yt: 10
9.6 39 Vota

Përkthyesi

mghdus
Përkthyesi

Stafi

Video trailer

Përshkrimi

Në një botë të ngjajshme me Mesjetën evropiane, Kalorësit e Shenjtë të Britannisë, të frikshëm edhe njëkohësisht të nderuar, përdorin një magji jashtëzakonisht të fuqishme për të mbrojtur rajonin e Britannisë dhe mbretëritë e saj. Sidoqoftë, një pjesë e vogël e Kalorësve supozohet se tradhtuan atdheun e tyre dhe kthyen tehet e tyre kundër shokëve në një përpjekje për të rrëzuar sundimtarin e Liones. Ata u mposhtën nga Kalorësit e Shenjtë, por thashethemet vazhduan se këta kalorës legjendar, të quajtur “Shtatë Mëkatet Vdekjeprurëse”, ishin akoma gjallë. Dhjetë vjet më vonë, vetë Kalorësit e Shenjtë organizuan një grusht shteti, dhe kështu u bënë sundimtarët e rinj, tiranë të Mbretërisë së Liones.

The Seven Deadly Sins
Titulli ShqipShtatë Mëkatet Vdekjeprurëse
Data e LançimitAug. 19, 2019
Data e PërfundimitJan. 25, 2020
Sezone1
Episode24

Sezonet dhe Episodet

1Sezoni 1 Aug. 19, 2019
2Sezoni 2 Jan. 16, 2020
10
3Sezoni 3 Jan. 19, 2020

Anime të Ngjajshme

Fate/Zero
Parasyte -the maxim-
Sword Art Online: Alicization
Ao no Exorcist
(+18) Devilman Crybaby
Dragon Ball Super
Black Clover
Dororo
My Hero Academia: Episodet Speciale
One-Punch Man
No Game No Life
(+15) Why the Hell are You Here, Teacher!?

komente

Posto një Koment

Emri *
Ky emër do të shfaqet publikisht.
Email *
Emaili juaj nuk do të bëhet publik.
Sajti juaj (Shpërfilleni)