King of Thorn

King of Thorn

Oct. 09, 2009Japan105 Min.TV-MA
Vlerësimi Yt: 0
8.2 5 Vota

Video trailer

Përkthyes

Stafi

Kana Hanazawa isKasumi Ishiki
Kasumi Ishiki
Kousei Hirota isAlexandro Pecchino
Alexandro Pecchino
Tsutomu Isobe isIvan Coral Vega
Ivan Coral Vega
Sayaka Ohara isKatherine Turner
Katherine Turner
Ayako Kawasumi isLaura Owen
Laura Owen
Shin-ichiro Miki isPeter Stevens
Peter Stevens
Kenji Nomura isRon Portman
Ron Portman
Eri Sendai isShizuku Ishiki
Shizuku Ishiki

Përshkrimi

Bazuar në mangën “Fanta-Shkenë” nga Iwahara Yuuji, serializuar në Monthly Comic Beam. Një virus misterioz, me emrin Medusa, po përhapet rreth Japonisë, duke i kthyer viktimat e veta në gur. Duke pasur parasysh pamundësinë e gjetjes së një shërimi të menjëhershëm, qeveria zgjedh për kriopreservimin e një grupi të zgjedhur pacientësh derisa ata të dalin me një zgjidhje. Kasumi, një nga të zgjedhurit, ka qenë në gjumë prej vitesh dhe zgjimi i saj, më shumë se një shtrat me trëndafila, është një shtrat me gjemba dhe ndodh në mes të kaosit total ku krijesat monstruoze qëndrojnë në pritë rreth e rrotull.

King of Thorn
Titulli ShqipMbreti i Gjembave
IMDb Rating6.4 2,000 Vota
TMDb Rating6.5 Vota

Anime të Ngjajshme

Dragon Ball Super: Broly
Lupin III: Goodbye Partner
Lupin the Third: Goemon’s Blood Spray
The Seven Deadly Sins the Movie: Prisoners of the Sky
Dragon Ball: Episode of Bardock – FULL HD
My Hero Academia the Movie: The Two Heroes
Dragon Ball Z: Dead Zone
Naruto: Find the Crimson Four-leaf Clover!
Dragon Ball Z: Fusion Reborn
ONE PIECE: STAMPEDE
A Letter to Momo
Yu-Gi-Oh! The Dark Side of Dimensions