The Girl Who Leapt Through Time

The Girl Who Leapt Through Time

Jul. 15, 2006Japan98 Min.NOT RATED
Vlerësimi Yt: 0
6.9 15 Vota

Video trailer

Përkthyes

Mamoru Hosoda
Përkthyes

Stafi

Riisa Naka isMakoto Konno (voice)
Makoto Konno (voice)
Takuya Ishida isChiaki Mamiya (voice)
Chiaki Mamiya (voice)
Mitsutaka Itakura isKousuke Tsuda (voice)
Kousuke Tsuda (voice)
Fumihiko Tachiki isFukushima sensei (voice)
Fukushima sensei (voice)
Ayami Kakiuchi isYuri Hayakawa (voice)
Yuri Hayakawa (voice)
Yuki Sekido isMiyuki Konno (voice)
Miyuki Konno (voice)
Sachie Hara isKazuko Yoshiyama (voice)
Kazuko Yoshiyama (voice)
Mitsuki Tanimura isKaho Fujitani (voice)
Kaho Fujitani (voice)
Takayuki Handa isKato (voice)
Kato (voice)

Përshkrimi

Makoto Konno është në vitin e fundit të shkollës së mesme, por ka shumë kohë të vendosë se çfarë të bëjë me të ardhmen e saj. Në mes të durimit të presionit të mësuesve dhe shpenzimin e kohës me miqtë e saj më të mirë, jeta e Makoto-së ndryshon papritur kur ajo zbulon rastësisht që ajo është e aftë të kërcejë në kohë.

Toki wo Kakeru Shoujo e ndjek Makoton tek ajo luan me fuqinë e saj të re. Megjithatë, ajo shpejt mëson vështirësinë që çdo zgjedhje ka një pasojë, dhe koha është shumë më e komplikuar sesa mund të duket.

The Girl Who Leapt Through Time
Titulli Shqip時をかける少女
IMDb Rating7.8 47,133 Vota
TMDb Rating7.8 Vota

Anime të Ngjajshme

Dragon Ball Z: Dead Zone
The Seven Deadly Sins the Movie: Prisoners of the Sky
Boruto: Naruto the Movie
My Hero Academia: All Might Rising
A Whisker Away
Dragon Ball Z: Super Android 13
One Piece: The Movie (2000)
Dream 9 Toriko & One Piece & Dragon Ball Z Super Collaboration Special!!
Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train
Your Name | Kimi No Na Wa
Koe no Katachi a.k.a. A Silent Voice
Naruto Shippuden the Movie The Lost Tower