Lajmet – Asenshu

DRAGON BALL SUPER: NJË FILM I RI PRITET NË 2022!!

DRAGON BALL SUPER: NJË FILM I RI PRITET NË 2022!!

admin10 Maj, 2021

TOKIO – 9 Maj, 2021 Fansat kudo në botë morën një surprizë të veçantë në Ditën e Gokut, festën e përvitshme të Dragon Ball, kur Toei Animation zbuloi se një film i ri ...

FITUESIT E ASENSHU ANIME AWARDS 2021

FITUESIT E ASENSHU ANIME AWARDS 2021

admin1 Janar, 2021

ASENSHU ANIME AWARDS u mbyll dhe për këtë vit dhe këto janë ata që ju zgjodhët si fitues. Po ju lëmë ju të gjykoni nëse këta fitues ia vlejnë. Sa për ne, mjafton të vazhdoni ...

“Fullmetal Alchemist: Brotherhood” Vjen në Asenshu

“Fullmetal Alchemist: Brotherhood” Vjen në Asenshu

admin2 Maj, 2020

Duke filluar nga dita e Hënë (4 Maj), bashkë me Hunter x Hunter, në listën tonë të Animeve do të shtohet edhe Anime numër një, me vlerësimin më të lartë. Episodet do të ...

“Hunter x Hunter” Vjen në Asenshu

“Hunter x Hunter” Vjen në Asenshu

admin30 Prill, 2020

Asenshu njofton të gjithë ndjekësit se duke filluar nga e Hëna (4 Maj), Seriali “Hunter x Hunter” do të vijë me episode çdo ditë. “Hunter x Hunter” ...

“BORUTO: NARUTO NEXT GENERATIONS” Shtyhet si Pasojë e COVID-19

“BORUTO: NARUTO NEXT GENERATIONS” Shtyhet si Pasojë e COVID-19

admin25 Prill, 2020

Pikat Kyçe• Pas Episodit 154 të “Boruto: Naruto Next Generations” do të ketë ndalim të serisë• Pandemia e Koronavirusit të ri ka qenë shkak për këtë shtyrje• ...

ONE PIECE: EPISODET E KAPITULLIT WANO KUNI SHTYHEN SI PASOJË E VIRUSIT COVID-19

ONE PIECE: EPISODET E KAPITULLIT WANO KUNI SHTYHEN SI PASOJË E VIRUSIT COVID-19

admin23 Prill, 2020

Në datë 20 Prill 2020 kompania Toei Animation ka njoftuar zyrtarisht se episodet e radhës të One Piece: Kapitullit Wano Kuni do të shtyhen si pasojë e virusit COVID-19. Kjo ...

Pyetjet më të Shpeshta

Pyetjet më të Shpeshta

admin13 Prill, 2020

Sword Art Online Alicization War of Underworld Pjesa e Dytë Shtyhet për në Korrik për Shkak të COVID-19

Sword Art Online Alicization War of Underworld Pjesa e Dytë Shtyhet për në Korrik për Shkak të COVID-19

admin10 Prill, 2020

Uebsajti zyrtar i Sword Art Online lajmëroi më 10 Prill që pjesa e dytë, dhe kapitulli final, i Sword Art Online Alicization War of Underworld do të shtyhet për shkak të ...

Premiera e Lupin III Nesër! Fitoni Mundësinë për të Parë Dy Episode!

Premiera e Lupin III Nesër! Fitoni Mundësinë për të Parë Dy Episode!

admin27 Shkurt, 2020

Nëse jeni fans të Lupin III, atëherë ne kemi një mundësi të mirë për ty. Bashkohu me Komunitetin tonë të Discord dhe bëhu pjesë e shorteut pët t’u bërë fitues!

Lupin III – Vjen në Asenshu

Lupin III – Vjen në Asenshu

admin23 Shkurt, 2020

Shfaqja Televizive e njohur në të gjithë botën, “Lupin III” do të lançohet në shqip në Asenshu. Ju bëjmë me dije se Episodi 1 i Sezonit 1 do të lëshohet në ...

The Seven Deadly Sins: Sezoni 4

The Seven Deadly Sins: Sezoni 4

admin22 Shkurt, 2020

Më datë 20 Shkurt, Asenshu lëshoi Trailerin Zyrtar të “The Seven Deadly Sins: Wrath of the Gods”, i cili është Sezoni 4 i Serisë së famshme të Netflix “The ...

Asenshu Njofton Risjelljen e Episodeve të Para të Borutos

Asenshu Njofton Risjelljen e Episodeve të Para të Borutos

admin25 Janar, 2020

Seriali më i ndjekur në Asenshu i momentit “Boruto: Naruto Next Generations” ka lançuar 140 episode deri tani. Që nga Vjeshta e 2019, Asenshu, për shkak të ...

Serialet Më Të Ndjekura të Muajit Janar

Serialet Më Të Ndjekura të Muajit Janar

admin25 Janar, 2020

Boruto: Naruto Next Generations Naruto My Hero Academia Demon Slayer The Seven Deadly Sins Parasyte -the maxim- Super Dragon Ball Heroes Vinland Saga Attack on Titan One Piece ...

Rezultatet: Asenshu Anime Awards 2020

Rezultatet: Asenshu Anime Awards 2020

admin12 Janar, 2020

Sezoni i Dimrit. Çfarë keni ndjekur ju më shumë?

Sezoni i Dimrit. Çfarë keni ndjekur ju më shumë?

admin2 Janar, 2020

Më 1 Janar, 3 Seriale me emër, erdhën në Asenshu. Duke filluar nga Parasyte -the maxim-, e cila u lançua e tëra, duke shkuar tek Vinland Saga dhe deri tek Demon Slayer. Të ...

Sword Art Online: Alicization – War of Underworld Vjen në Asenshu

Sword Art Online: Alicization – War of Underworld Vjen në Asenshu

admin28 Tetor, 2019

Pas përfundimit të Sezonit të parë të “Sword Art Online: Alicization” në Mars të këtij viti, vjen sezoni i dytë i kësaj Anime. Asenshu njofton se do të transmetoj ...

Episodi 17 “Super Dragon Ball Heroes” Data, Titulli dhe Gjithçka Çfarë Dimë Deri Tani

Episodi 17 “Super Dragon Ball Heroes” Data, Titulli dhe Gjithçka Çfarë Dimë Deri Tani

admin19 Tetor, 2019

Në Episodin 16 të “Super Dragon Ball Heroes” pamë mjaft zhvillime interesante, por mbi të gjitha, episodi arriti në pjesën kulminante të harkut, me përfundimin e ...

Asenshu Njofton Lançimin e Sezonit 3 – Tokyo Ghoul

Asenshu Njofton Lançimin e Sezonit 3 – Tokyo Ghoul

admin13 Tetor, 2019

Pas një pushimi mes sezonesh dhe pas kërkesave të shumta nga ju, Asenshu do të lançojë muajin e ardhshëm Sezonin pasardhës të Tokyo Ghoul, Tokyo Ghoul: re. Sezoni 3 do të ...

Asenshu njofton fillimin e Transmetimit të “Saga of Tanya the Evil”

Asenshu njofton fillimin e Transmetimit të “Saga of Tanya the Evil”

admin11 Maj, 2019

► Saga of Tanya the Evil Asenshu zyrtarisht njofton se do të filloj transmetimi i të gjithë Serisë “Saga of Tanya the Evil”, një Anime që nuk duhet humbur, sidomos ...

Asenshu njofton fillimin e “The Promised Neverland”

Asenshu njofton fillimin e “The Promised Neverland”

admin29 Prill, 2019

E vlerësuar si anime më e mirë e Sezonit Dimëror 2018-2019, The Promised Neverland vjen në Asenshu më 25 Maj 2019. Në disponim do të jetë i gjithë Sezoni i parë i Serisë.

Asenshu lançon Listën e Animeve të Sezonit Pranveror

Asenshu lançon Listën e Animeve të Sezonit Pranveror

admin16 Prill, 2019

“Dororo (2019)” – AnimeShqipTV dhe Asenshu arrijnë në një Marrëveshje

“Dororo (2019)” – AnimeShqipTV dhe Asenshu arrijnë në një Marrëveshje

admin8 Prill, 2019

AnimeShqipTV së fundmi ka lançuar Episodin 1 të Animes “Dororo (2019”. Pasditen e datës 8.4.2019 ka ardhur një njoftim prej tyre se kishte filluar projekti ...

Dragon Ball Z Kai rikthehet me Titra Shqip dhe Cilësi të Përmirësuar.

Dragon Ball Z Kai rikthehet me Titra Shqip dhe Cilësi të Përmirësuar.

admin7 Mars, 2019

Dragon Ball Z është një nga Animet më të njohura në Shqipëri dhe një nga më të ndjekurat. Për këtë arsye kemi vendosur të sjellim një Anime që ia vlen të quhet më e mira në ...

Partneritetet ; Zhvillime të Reja

Partneritetet ; Zhvillime të Reja

admin5 Shkurt, 2019

Asenshu ka filluar një partneritet të ri me një Web Shqiptar për Anime. Kemi filluar para disa javësh dhe me ndihmën e tyre kemi sjellë Sezonin e dytë të My Hero Academia dhe ...

Rezultatet e Anime Award 2018

Rezultatet e Anime Award 2018

admin13 Janar, 2019

Data Votimi filloj më 5 Janar 2019 dhe u mbyll më 13 Janar 2019 ; 13:00 CET. PËRZGJEDHJA Animet fituese u përzgjodhën me anë të numrit të votave. Anime me më shumë vota, u ...

Update mbi Partneritetin Asenshu x Shqip-Ani.me

Update mbi Partneritetin Asenshu x Shqip-Ani.me

admin27 Dhjetor, 2018

Të dashur përdorues të Asenshu,  Siç mund ta dini, ne kemi një Partneritet në vazhdim me Shqip-Ani.me për më shumë se 6 muaj duke punuar së bashku për t’ju sjellë ju ...

Rikthehet My Hero Academia në Asenshu! Captain Tsubasa Ndërpritet Përkohësisht!!

Rikthehet My Hero Academia në Asenshu! Captain Tsubasa Ndërpritet Përkohësisht!!

admin29 Shtator, 2018

Pas votimeve të bëra në Rrjetet Tona Sociale, u vendos që Captain Tsubasa të ndërpritet përkohësisht, në mënyrë që t’i hapet rrugë My Hero Academia që të shtojë numrin e ...