Lupin III – Vjen në Asenshu

admin23 Shkurt, 2020Shikime 657

Shfaqja Televizive e njohur në të gjithë botën, “Lupin III” do të lançohet në shqip në Asenshu. Ju bëjmë me dije se Episodi 1 i Sezonit 1 do të lëshohet në Uebsajtin tonë në 28 Shkurt, 2020 ora 19:30.

Arsène Lupine III, nipi i zotërisë hajdut Arsène Lupin, është një hajdut i kërkuar ndërkombëtarisht. Njeriu i tij i krahut të djathtë është Daisuke Jigen, një ekspert shënjestre i cili mund të gjuaj një objektiv brenda 0.3 sekondave. Atyre iu bashkohet Fujiko Mine, ajo të cilën Lupin e dashuron teksa ky i fundit shpesh manipulon situatat në dobi të saj. Pas disa takimesh me samurajit dhe shpatarët ekspert Goemon Ishikawa XIII, ai bëhet pjesë e grupit. Ata ndiqen vazhdimisht nga Inspektori Heiji Zenigata VII, një ekspert për Lupin nga Departamenti i Policisë së Tokios, i cili ka bërë kapjen dhe arrestimin e Lupin dhe bashkëpunëtorëve të tij qëllimin e tij të jetës.

Categories