Attack on Titan

Attack on Titan

Vlerësimi Yt: 10
9.5 789 Vota

Përkthyesi

mghdus
Përkthyesi

Stafi

Video trailer

Përshkrimi

Disa qindra vjet më parë, njerëzit gati u shfarrosën nga Titanët. Titanët zakonisht janë disa krijesa të gjata, duket se nuk kanë inteligjencë, gllabërojnë qeniet njerëzore dhe, më e keqja, duket se e bëjnë atë për kënaqësi dhe jo si burim ushqimi. Një përqindje e vogël e njerëzimit mbijetoi duke rrethuar veten në një qytet të mbrojtur nga mure jashtëzakonisht të larta, madje më të larta se Titanët më të mëdhenj. Drejt përpara për të tashmen dhe qyteti nuk ka parë asnjë Titan në më shumë se 100 vjet. Djali adoleshent Eren dhe motra e tij e birësuar, Mikasa, dëshmojnë diçka të tmerrshme, pasi muret e qytetit shkatërrohen nga një Titan Kolosal që del nga ajri. Ndërsa Titanët më të vegjël e përmbstin qytetin, të dy fëmijët shikojnë me tmerr ndërsa nëna e tyre hahet e gjallë. Eren betohet se do të vrasë çdo Titan dhe do të hakmerret për të gjithë njerëzimin.

Attack on Titan
Titulli ShqipTitani Sulmues
Data e LançimitApr. 06, 2013
Data e PërfundimitAug. 26, 2018
Sezone3
Episode49

Sezonet dhe Episodet

1Sezoni 1 Apr. 06, 2013
8.7
2Sezoni 2 Apr. 01, 2017
9.6
3Sezoni 3 Jul. 22, 2018
10
4Sezoni 4 Nov. 22, 2020
9.4

Seri të ngjashme me këtë

Dr. Stone
BAKI (2018)
One Piece
Charlotte
Deca-Dence
Ao no Exorcist
My Hero Academia: Episodet Speciale
Lupin III
Hunter x Hunter
Dororo
Naruto Shippūden
Vinland Saga