Përkthyesi

Shikamaru O.L
Përkthyesi

Stafi

Video trailer

Përshkrimi

Okaxhima Rokuro është një biznesmen japonez në një qytet biznismenësh japonezë. Ai ditën e kalon duke pritur klientët me mirësjellje dhe duke u bullizuar nga shefat e tij. Në fund fare merr një pushim, pasi dërgohet nga kompania e tij në detet tropikale të Kinës Lindore për të dërguar një disk. Por varka e tij rrëmbehet nga një grup mercenarësh të punësuar për të vjedhur diskun. Ndërkohë vajza e quajtur Revi e vjedh diskun bashkë me Rok, duke menduar se janë të vlefshëm. Sidoqoftë, disku që u vodh ka një sekret të tmerrshëm që është i panjohur për Rok, i cili bën një rrëmujë të hatashme si për të ashtu edhe për rrëmbyesit e tij.

Black Lagoon (+16)
Titulli ShqipBlack Lagoon
Data e LançimitApr. 09, 2006
Data e PërfundimitJun. 25, 2006
Sezone2
Episode24

Sezonet dhe Episodet

1Sezoni 1 Sep. 27, 2021

Anime të Ngjajshme

The Seven Deadly Sins
Sword Art Online: Alicization
Rent a Girlfriend
My Hero Academia
Fate/Zero
Attack on Titan OVA
Ao no Exorcist
Attack on Titan
Last Hero Inuyashiki
Super Dragon Ball Heroes
Tower of God
The Rising of The Shield Hero