Përkthyesi

mghdus
Përkthyesi

Stafi

mghdus is Redaktor
Redaktor

Video trailer

Përshkrimi

Teksa në sipërfaqe Yuu Otosaka duket të jetë vetëm një adoleshent simpatik dhe inteligjent, ai ka një sekret – ai ka aftësinë të kalojë në mendjet e njerëzve dhe të kontrollojë plotësisht trupin e tyre për pesë sekonda. Yuu e ka përdorur këtë aftësi për vite me radhë për të fituar notat më të larta, gjë që i ka lejuar atij të hyjë në një shkollë të mesme prestigjioze.

Kur Nao Tomori enigmatik kap Yuu-n duke përdorur fuqinë e tij, ajo e detyron atë dhe motrën e tij Ayumi që të transferohen në Akademinë Hoshinoumi, një shkollë për studentët me aftësi mbinatyrore. Këshilli studentor i shkollës, i udhëhequr nga Nao, është ngarkuar me zbulimin e fshehtë të adoleshentëve që abuzojnë me kompetencat e tyre. Yuu është i detyruar të bashkohet me këshillin e studentëve dhe së bashku, ata përballen me sfida të frikshme që e afrojnë atë me të vërtetën tronditëse që aftësia e tij, në dukje e paplotë, mund të jetë më e fuqishme se ç’mund të kishte imagjinuar ndonjëherë.

Një histori origjinale nga Jun Maeda, krijuesi i Angel Beats dhe Clannad, Charlotte eksploron jetën mbinatyrore të këtyre adoleshentëve dhe çmimin që duhet të paguajnë për të qenë të veçantë.

Charlotte
Charlotte
Titulli ShqipCharlotte
Data e LançimitJul. 05, 2015
Data e PërfundimitSep. 27, 2015
Sezone1
Episode13

Sezonet dhe Episodet

1Sezoni 1 Jul. 05, 2015
SPSezoni SP Apr. 26, 2019

Seri të ngjashme me këtë

Black Lagoon (+16)
Konosuba: God’s Blessing on This Wonderful World!
Sword Art Online: Alicization
Yesterday wo Utatte
Darwin’s Game
Koleksioni Naruto OVA
Deca-Dence
Tokyo Revengers
One Piece: Defeat the Pirate Ganzack!
ERASED
Saga of Tanya the Evil
Naruto