Code Geass: Lelouch of the Rebellion

Code Geass: Lelouch of the Rebellion

Feb. 03, 2019
Vlerësimi Yt: 10
9.1 29 Vota

Përkthyesi

Aizawa
Përkthyesi

Stafi

Video trailer

Përshkrimi

Japonia është pushtuar nga Perandoria Britanike. Japonia njihet tani si Zona 11 dhe qytetarët e saj të njohur si “Elevens”. Perandoria Britanike e heq pushtetin autonom të Japonisë dhe e imponon sundimin e saj nëpërmjet përdorimit të Knightmare-ve. Rregulli i Perandorisë nuk ka rënë kurrë, por kanë filluar të shfaqen të çara…

Code Geass: Lelouch of the Rebellion
Titulli ShqipCode Geass: Rebelimi i Lelouch
Data e LançimitFeb. 03, 2019
Data e PërfundimitMar. 30, 2020
Sezone2
Episode50

Sezonet dhe Episodet

1Sezoni 1 Feb. 03, 2019
2Sezoni 2 Oct. 13, 2019

Anime të Ngjajshme

My Hero Academia
THE PROMISED NEVERLAND
Re:ZERO -Starting Life in Another World-
Ao no Exorcist
Tokyo Ghoul
My Hero Academia: Episodet Speciale
91 Days
Sword Art Online: Alicization
Dororo
Last Hero Inuyashiki
(+18) Devilman Crybaby
Attack on Titan

komente

  • No name07/07/2019Përgjigjiuni

    A keni vendosur per te nxjerr S2 te ksaj anime sepse ishte shum fantastike

Posto një Koment

Emri *
Ky emër do të shfaqet publikisht.
Email *
Emaili juaj nuk do të bëhet publik.
Sajti juaj (Shpërfilleni)