Përkthyesi

Ging Freecss
Përkthyesi

Stafi

Deku isRedaktor
Redaktor

Video trailer

Përshkrimi

Sudou Kaname, një student i zakonshëm i shkollës së mesme, merr një e-mail me ftesë për të provuar një aplikacion misterioz të quajtur “Darwin’s Game”. Kaname, pas lançimit të aplikacionit, tërhiqet në një lojë ku lojtarët luftojnë njeri-tjetrin duke përdorur superfuqitë e quajtura Sigils. Pa e ditur arsyen e gjithë kësaj, a mund të mbijetojë Kaname në beteja të furishme kundër lojtarëve të fuqishëm që e sulmojnë?

Darwin’s Game
   
 Dragon Ball Kai
Titulli ShqipLoja e Darwin
Data e LançimitJan. 17, 2020
Data e PërfundimitJan. 27, 2021

Sezonet dhe Episodet

1Sezoni 1 Jan. 17, 2020

Anime të Ngjajshme

Deca-Dence
Naruto
Vinland Saga
Code Geass: Lelouch of the Rebellion
Fate/Zero
Dororo
Lupin III
Shingeki no Kyojin: Kuinaki Sentaku
The Seven Deadly Sins
Afro Samurai (+18)
Fullmetal Alchemist: Brotherhood
Demon Slayer