Deca-Dence

Deca-Dence

Jul. 08, 2020
Vlerësimi Yt: 10
7.2 13 Vota

Përkthyesi

Saitama
Përkthyesi

Stafi

Video trailer

Përshkrimi

Kanë kaluar shumë vite që kur njerëzimi u nxit në prag të zhdukjes nga shfaqja e papritur e formave të jetës të quajtura Gadoll. Ata njerëz që mbijetuan tani banojnë në një fortesë të lëvizshme 3000 metra të vendosur për të mbrojtur veten nga kërcënimi i Gadollëve.

Banorët e Deca-dencës bien në dy kategori: Gears-ët, luftëtarët që luftojnë çdo ditë Gadoll-in dhe Tankerët, ata pa aftësi për të luftuar. Një ditë, Natsume, një vajzë Tanker që ëndërron të bëhet një Gears takon befasisht Kaburagin, një riparues armatimesh të Deca-dence.

Ky takim i rastësishëm midis dy të kundërtave në dukje, vajzës me një qëndrim pozitiv e cila nuk heq dorë nga ëndrrat e saj dhe realistit që ka hequr dorë përfundimisht, do të trondisë rrjedhën e ardhshme të kësaj bote.

Deca-Dence
   
 Dragon Ball Kai
Titulli ShqipDeca-Dence
Data e LançimitJul. 08, 2020
Data e PërfundimitJan. 17, 2021
Sezone1
Episode12

Sezonet dhe Episodet

1Sezoni 1 Jul. 11, 2020

Anime të Ngjajshme

One Piece
Parasyte -the maxim-
Koleksioni Naruto OVA
Sword Art Online: Alicization
Darwin’s Game
Last Hero Inuyashiki
Naruto
91 Days
Noragami
Re:ZERO -Starting Life in Another World-
Shingeki no Kyojin: Kuinaki Sentaku
Yesterday wo Utatte