Demon Slayer

Demon Slayer

Jan. 01, 2020
Vlerësimi Yt: 0
8.8 43 Vota

Përkthyesi

hackrestart
Përkthyesi

Stafi

Deku isRedaktor
Redaktor
Aizawa isPërkthyes
Përkthyes
Saitama isPërkthyes
Përkthyes

Video trailer

Përshkrimi

Është Periudha Taisho në Japoni. Tanjiro, një djalë me zemër, i cili shet qymyr për të jetuar, gjen familjen e tij të therur nga një demon. Për t’i keqësuar gjërat, motra e tij e vogël Nezuko, e vetmja e mbijetuar, është shndërruar në një demon. Megjithëse i shkatërruar nga ky realitet i zymtë, Tanjiro vendos të bëhet një “Vrasës Demonësh” në mënyrë që të mund ta kthejë motrën e tij përsëri në një njeri dhe të vrasë demonin që masakroi familjen e tij.

Demon Slayer
   
 Dragon Ball Kai
Titulli ShqipVrasësi i Demonëve
Data e LançimitJan. 01, 2020
Data e PërfundimitJun. 02, 2020
Sezone1
Episode26

Sezonet dhe Episodet

1Sezoni 1 Jan. 01, 2020
10

Anime të Ngjajshme

Sword Art Online: Alicization
THE PROMISED NEVERLAND
Charlotte
Darwin’s Game
No Game No Life
Fullmetal Alchemist: Brotherhood
Goblin Slayer
Boruto: Naruto Next Generations
My Hero Academia: Episodet Speciale
Attack on Titan
(+18) Devilman Crybaby
Super Dragon Ball Heroes