Dororo

Dororo

Apr. 08, 2019
Vlerësimi Yt: 10
8.9 17 Vota

Përkthyesi

Kira
Përkthyesi

Stafi

Video trailer

Përshkrimi

Gjatë periudhës së Sengoku-t, kur i gjithë kombi ishte kthyer në fushë beteje, Kagemitsu, Lordi i Daigo-s, bën një pakt me 12 statuja demonësh në këmbim të mbarësisë dhe sundimit të territorit, ndërsa ai i premton secilit nga demonëve një copë fëmija i tij i palindur. Pas lindjes, ky fëmijë i shformuar braktiset në një lumë. Koha kalon dhe paqja vjen në vend. Një ditë, një hajdut i ri me emrin Dororo, takon një djalë të quajtur Hyakkimaru. A është ai njeri apo demon …

Me gjymtyrë të fallsifikuara nga njeriu dhe krahë me shpata, ky djalë i verbër kryen një kryqëzatë të dhunshme kundër demonëve.

Dororo
Dororo
Dororo
Dororo
   
 Dragon Ball Kai
Titulli ShqipDororo
Data e LançimitApr. 08, 2019
Data e PërfundimitMay. 30, 2020
Sezone1
Episode24

Sezonet dhe Episodet

1Sezoni 1 Apr. 08, 2019

Anime të Ngjajshme

Last Hero Inuyashiki
The Seven Deadly Sins
Hunter x Hunter
Naruto
Vinland Saga
The Rising of The Shield Hero
Code Geass: Lelouch of the Rebellion
Lupin III
Tokyo Ghoul
THE PROMISED NEVERLAND
My Hero Academia: Episodet Speciale
Fullmetal Alchemist: Brotherhood