Dr. Stone

Dr. Stone

Sep. 03, 2019
Vlerësimi Yt: 10
9.1 73 Vota

Përkthyesi

Aizawa
Përkthyesi

Stafi

Deku isRedaktor
Redaktor

Video trailer

Përshkrimi

Aventura fantastiko-shkencore ndjek dy djem të cilët luftojnë për të ringjallur njerëzimin pasi një krizë misterioze i ka lënë të gjithë në botë të kthyer në gur për disa mijëvjeçarë.

Dr. Stone
Titulli ShqipDr. Guri
Data e LançimitSep. 03, 2019
Data e PërfundimitMay. 09, 2021

Sezonet dhe Episodet

1Sezoni 1 Sep. 03, 2019
10
2Sezoni 2 Jan. 16, 2021

Anime të Ngjajshme

THE GOD OF HIGH SCHOOL
Noragami
No Game No Life
Fullmetal Alchemist: Brotherhood
Last Hero Inuyashiki
EDENS ZERO
Attack on Titan OVA
Afro Samurai (+18)
To Your Eternity
Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation
Sword Art Online: Alicization
One Piece: Defeat the Pirate Ganzack!