Fate/Zero

Fate/Zero

Oct. 02, 2011
Vlerësimi Yt: 10
9.4 9 Vota

Përkthyesi

Gin
Përkthyesi

Stafi

Deku isRedaktor
Redaktor

Video trailer

Përshkrimi

Me premtimin për dhënjen e çdo dëshire. U shkaktuan tri lufta për Gralin e Shenjtë të plotfuqishëm, secila ishte mizore dhe e ashpër në mënyrë që të ketë një fitimtarë. Përkundër kësaj, familja e pasur Einzbern është bindur se lufta e Katërt e Grail të Shenjtë do të jët ndryshe; domethënë, Me një Anijen të Holy Grail tani duk qenë në kupën e tyre.Vetëm për këtë arsyje, është shum i urryerë “Vrasësi Magus” Kiritsugu Emiya është unësuar nga Einzberns, me martes me vajzen e tyre të vetme Irisviel si kontratë e detyrueshme.

Kiritsugu tani qëndron në qetër të një loje mbijetese, përballë gjashtë pjesëmarrësve të tjerë, secili/a e armatosur me një familje të njohur dhe të ushqyer nga dëshirat dhe idealet e tyre unike. I Shoqëruar nga familja e tij, Sabre, mercenarja e njohur së shpejti gjenë kundershtarin e saj më të madh në Kirei Kotomine, një prfit që kërkon shpëtimin nga zbrazëtia brenda vetes në ndjekje të Kiritsugu.

Bazuar nga romani i shkruar nga Gjenerali Urobuchi, Fate/Zero përshkruan ngjarjet e Luftës së Grailëve të Shenjtë – 10 vjetë para Fate/stay night. Dëshmoni një betej në të cilën askush nuk është i garantuar të mbijetoj.

Fate/Zero
Titulli ShqipFate/Zero
Data e LançimitOct. 02, 2011
Data e PërfundimitJun. 24, 2012
Sezone2
Episode25

Sezonet dhe Episodet

1Sezoni 1 Oct. 02, 2011

Anime të Ngjajshme

Code Geass: Lelouch of the Rebellion
Vinland Saga
One-Punch Man
KAGUYA-SAMA: LOVE IS WAR
The Rising of The Shield Hero
Captain Tsubasa
Charlotte
(+18) Devilman Crybaby
Dragon Ball Z Kai
No Game No Life
Goblin Slayer
Naruto

koment

Posto një Koment

Emri *
Ky emër do të shfaqet publikisht.
Email *
Emaili juaj nuk do të bëhet publik.
Sajti juaj (Shpërfilleni)