Fena: Pirate Princess

Fena: Pirate Princess

Vlerësimi Yt: 0
9 10 Vota

Përkthyesi

Anxhelo
Përkthyesi

Stafi

Video trailer

Përshkrimi

Fena Houtman është një vajzë e vogël jetime që është rritur në një ishull ku nuk ka asnjë shpresë për t’u bërë asgjë më shumë se skllave, për t’u përdorur dhe hedhur poshtë nga ushtarët e Perandorisë Britanike. Por Fena është më shumë se një jetime tjetër e pafuqishme. Kur e kaluara e saj misterioze të trokasë, Fena do të thyejë zinxhirët e shtypësve të saj. Qëllimi i saj: të krijojë një identitet të ri, të lirë nga skllavëria dhe të kërkojë një vend ku ajo mund t’i përkasë vërtet dhe të zbulojë misteret e vërteta pas një fjale kyçe “Eden”. Është historia e një aventure të përjetshme që ajo dhe anëtarët e rastësishëm dhe të papërshtatshëm të ekuipazhit te saj do të kenë, në ndjekje të qëllimeve të saj!

Fena: Pirate Princess
Titulli ShqipFena: Princesha Pirate
Data e LançimitAug. 15, 2021
Data e PërfundimitOct. 28, 2021
Sezone1
Episode12

Sezonet dhe Episodet

1Sezoni 1 Dec. 28, 2021
10

Seri të ngjashme me këtë

Don’t Toy with Me, Miss Nagatoro
The Rising of The Shield Hero
Your Lie in April
My Dress-Up Darling
Yesterday wo Utatte
Platinum End
Black Lagoon (+16)
(+18) Devilman Crybaby
My Hero Academia: Episodet Speciale
Dororo
My Hero Academia
Rent a Girlfriend