Golden Boy

Golden Boy

Dec. 10, 2020
Vlerësimi Yt: 0
9 9 Vota

Përkthyesi

miRI
Përkthyesi

Stafi

Deku isRedaktues
Redaktues

Video trailer

Përshkrimi

Kintarou Ooe është mjeshtri i punëve me kohë të pjesshme, dhe gjithmonë në autostradat dhe rrugët e pashkelura me mjetin e tij të besuar, Mikazuki 5, duke gjetur punë ku t’i jepet mundësia. Aventurat e tij i mësojnë gjëra që në klasë nuk do t’i mësonte kurrë, që nga korrupsioni i politikës e deri tek delikatesa e zemrës së një vajze. Në udhëtimin e tij nën shoqërinë e rrugës — pa përmendur vajzat e bukura që ai takon gjatë rrugës—Kintarou ndjekë shpirtin e tij që kërkon dije dhe mundohet të mbajë punët e tij të çuditshme në të njëjtën kohë, sado të pandershme të jenë ato. Teksa ai mëson me çdo udhëtim, ku i dihet se ç’ndodhë rrugës? Ndoshta mund të shpëtojë edhe botën një ditë. Diçka është e sigurt—Kjo do të jetë vërtet edukuese!

Golden Boy
   
 Dragon Ball Kai
Titulli ShqipDjalë Flori
Data e LançimitDec. 10, 2020
Data e PërfundimitDec. 10, 2020
Sezone1
Episode6

Sezonet dhe Episodet

1Sezoni 1 Dec. 10, 2020

Anime të Ngjajshme

Dr. Stone
Afro Samurai (+18)
Fate/Zero
Captain Tsubasa
One Piece
(+18) Ao-chan Can’t Study!
Deca-Dence
My Hero Academia: Episodet Speciale
Grand Blue
Naruto
KAGUYA-SAMA: LOVE IS WAR
Vinland Saga