Grand Blue

Grand Blue

Feb. 10, 2020
Vlerësimi Yt: 0
8.8 19 Vota

Përkthyesi

Gin
Përkthyesi

Stafi

Deku isRedaktor
Redaktor

Video trailer

Përshkrimi

Iori Kitahara shkon në qytetin bregdetar Të Izu për vitin e parë të tij në universitet, duke u vendosur në Grand Blue, në dyqanin e zhytjes skuba të xhaxhait të tij. Iori ka shpresa dhe ëndrra të mëdha për të pasur përvojën ideale të kolegjit, por kur hyn në dyqan ai thithet në veprimtaritë alkoolike të anëtarëve të lirë të Klubit të Zhytjes që e frekuentojnë vendin. I bindur nga më të rriturit Shinji Tokita dhe Ryujiru Kotobuki, Iori me hezitim i bashkohet grupit të tyre të çuditshëm. Kushërira e tij Chisa Kotegava më pas hyn dhe e kap mat, duke i dhënë Iorit përçmimin e saj të madh.

Bazuar në komedinë popullore të Kenji Inoue dhe Kimitake Joshioka, Grand Blue ndjek gabimet e Iorit me miqtë e tij të rinj eksentrik ndërsa ai përpiqet të realizojë ëndrrën e tij ideale të kolegjit, ndërsa mëson gjithashtu si të bëj zhytje.

Grand Blue
   
 Dragon Ball Kai
Titulli ShqipOqeani i Madh
Data e LançimitFeb. 10, 2020
Data e PërfundimitFeb. 10, 2020
Sezone1
Episode12

Sezonet dhe Episodet

1Sezoni 1 Feb. 10, 2020

Anime të Ngjajshme

Captain Tsubasa
Parasyte -the maxim-
(E CENSURUAR) Why the Hell are You Here, Teacher!?
Pingu in the City
Tonari no Seki-kun
Violet Evergarden
Noragami
Naruto
My Hero Academia
One-Punch Man
Charlotte
Fullmetal Alchemist: Brotherhood