Jujutsu Kaisen

Jujutsu Kaisen

Jul. 05, 2021
Vlerësimi Yt: 0
9.5 65 Vota

Përkthyesi

Përkthyesi

Stafi

Video trailer

Përshkrimi

Një djalë lufton … për “vdekjen e duhur”.

Vështirësi, keqardhje, turp: ndjenjat negative që njerëzit ndiejnë bëhen Mallkime që rrijnë në jetën tonë të përditshme. Mallkimet vazhdojnë të përhapen në të gjithë botën, të aftë për t’i çuar njerëzit në fatkeqësi të tmerrshme dhe madje edhe në vdekje. Për më tepër, Mallkimet mund të ekzorcizohen nga një Mallkim tjetër.

Itadori Yuji është një djalë me forcë të jashtëzakonshme fizike, megjithëse jeton një jetë krejtësisht të zakonshme si gjimnazist. Një ditë, për të shpëtuar një mik i cili është sulmuar nga Mallkimet, ai ha gishtin e Spektrit me Dy Fytyra, duke marrë Mallkimin në shpirtin e tij. Prej atëherë, ai ndan një trup me Spektrin me Dy Fytyra. Udhëhequr nga magjistarët më të fuqishëm, Gojou Satoru, Itadori pranohet në Shkollën e Mesme Teknike të Shkencave të Tokios Metropolitane të Magjisë, një organizatë që lufton Mallkimet … dhe kështu fillon legjenda heroike e një djali që u bë Mallkim për të ekzorcizuar një Mallkim , një jetë nga e cila ai kurrë nuk mund të kthehej prapa.

Jujutsu Kaisen
Data e LançimitJul. 05, 2021
Data e PërfundimitOct. 22, 2021
Sezone1
Episode24

Sezonet dhe Episodet

1Sezoni 1 Jul. 05, 2021

Anime të Ngjajshme

Attack on Titan
Wonder Egg Priority
Demon Slayer
Dragon Ball Z Kai
Shingeki no Kyojin: Kuinaki Sentaku
THE GOD OF HIGH SCHOOL
ReLIFE
One Piece
Highschool of the Dead
Black Clover
Tokyo Revengers
Re:ZERO -Starting Life in Another World-