KAGUYA-SAMA: LOVE IS WAR

KAGUYA-SAMA: LOVE IS WAR

Mar. 11, 2020
Vlerësimi Yt: 0
9.3 41 Vota

Përkthyesi

Gin
Përkthyesi

Stafi

Deku isRedaktor
Redaktor

Video trailer

Përshkrimi

Nga një familje e mirë? Po! Një personalitet i mirë? Po! Akademia Shuchiin është ajo ku të gjithë këta studentë elitë me të ardhme të ndritshme mblidhen. Si dy drejtuesit e këshillit studentor, Kaguya Shinomiya dhe Miyuki Shirogane supozohet se janë të dashuruar … Por pas gati gjysmë viti, asgjë nuk ka ndodhur?! Ata të dy kanë shumë krenari dhe nuk mund të jenë të sinqertë. Gjërat kanë marrë probleme, dhe tani ata janë kapur në një luftë të “Si të bëjmë tjetrin të rrëfejë dashurinë i pari”. Kjo është një komedi krejt e re romantike, pas një shpërthimi të një lufte dinake mes dy studentëve elitë në dashuri.

KAGUYA-SAMA: LOVE IS WAR
   
 Dragon Ball Kai
Titulli ShqipZonjusha Kaguya: Dashuria Është Luftë
Data e LançimitMar. 11, 2020
Data e PërfundimitJan. 26, 2021

Anime të Ngjajshme

Yesterday wo Utatte
Appare-Ranman!
Sword Art Online: Alicization
One Piece
Deca-Dence
Fate/Zero
THE GOD OF HIGH SCHOOL
Highschool of the Dead
Parasyte -the maxim-
My Hero Academia: Episodet Speciale
Violet Evergarden
(+18) Ao-chan Can’t Study!