Lupin III

Lupin III

Feb. 28, 2020
Vlerësimi Yt: 0
8.8 47 Vota

Përkthyesi

Gerald Duka
Përkthyesi

Stafi

Video trailer

Përshkrimi

Arsène Lupine III, nipi i zotërisë hajdut Arsène Lupin, është një hajdut i kërkuar ndërkombëtarisht. Njeriu i tij i krahut të djathtë është Daisuke Jigen, një ekspert shënjestre i cili mund të gjuaj një objektiv brenda 0.3 sekondave. Atyre iu bashkohet Fujiko Mine, ajo të cilën Lupin e dashuron teksa ky i fundit shpesh manipulon situatat në dobi të saj. Pas disa takimesh me samurajit dhe shpatarët ekspert Goemon Ishikawa XIII, ai bëhet pjesë e grupit. Ata ndiqen vazhdimisht nga Inspektori Heiji Zenigata VII, një ekspert për Lupin nga Departamenti i Policisë së Tokios, i cili ka bërë kapjen dhe arrestimin e Lupin dhe bashkëpunëtorëve të tij qëllimin e tij të jetës.

Lupin III
Titulli ShqipLupen III
Data e LançimitFeb. 28, 2020
Data e PërfundimitJun. 15, 2021

Sezonet dhe Episodet

1Sezoni 1 Feb. 28, 2020
2Sezoni 2 Feb. 22, 2021

Anime të Ngjajshme

Tokyo Ghoul
Highschool of the Dead
Saga of Tanya the Evil
ReLIFE
Dragon Ball Z Kai
My Hero Academia
Don’t Toy with Me, Miss Nagatoro
Tokyo Revengers
Pingu in the City
(E PACENSURUAR) Why the hell are you here, Teacher!?
Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation
Code Geass: Lelouch of the Rebellion