Naruto

Naruto

Oct. 03, 2002
Vlerësimi Yt: 10
9.5 596 Vota

Përkthyesi

Saitama
Përkthyesi

Stafi

Video trailer

Përshkrimi

Një bishë e fuqishme e njohur si Nëntë Bishti sulmon Konoha-n, Fshatin e Fshehur të Gjethes në Tokën e Zjarrit, një nga pesë Kombet e Mëdha Shinobi në Botën Ninxha. Në përgjigje, udhëheqësi i Konohas në atë kohë, Hokage i katërt, vulosë dhelprën brenda trupit të Naruto Uzumakiut të sapo lindur, duke e bërë Naruto-n një mik të kafshës; Ky proces i kushton Hokage-s së katërt jetën e tij, duke kërkuar që Hokage e Tretë të kthehet nga dalja në pension në mënyrë që të bëhet udhëheqës i Konoha-së përsëri. Si një fëmijë, Naruto është përbuzur nga komuniteti Konoha-s, i cili e trajton Naruto-n sikur ai të ishte Nëntë Bishti që sulmoi fshatin.

Naruto
Titulli ShqipNaruto - Shqip
Data e LançimitOct. 03, 2002
Data e PërfundimitFeb. 08, 2007
Sezone4
Episode220

Sezonet dhe Episodet

1Sezoni 1 Oct. 03, 2002
10
2Sezoni 2 May. 04, 2019
10
3Sezoni 3 Dec. 08, 2019
10

Anime të Ngjajshme

Jujutsu Kaisen
My Hero Academia: Episodet Speciale
Attack on Titan
(E PACENSURUAR) Why the hell are you here, Teacher!?
Tower of God
Black Clover
(E CENSURUAR) Why the Hell are You Here, Teacher!?
Dragon Ball Z Kai
Lupin III
My Hero Academia
Goblin Slayer
Saga of Tanya the Evil