Rainbow

Rainbow

Vlerësimi Yt: 0
7.9 10 Vota

Përkthyesi

Orochimaru
Përkthyesi

Stafi

Video trailer

Përshkrimi

Shtatë adoleshentë në vitin 1955 duhet të mësojnë të jetojnë së bashku në të njëjtin vend në shkollën e riedukimit të Shounan. Të mbyllur në një godinë ku vuajtja dhe poshtërimi janë të përditshme, ata presin një rreze shprese në një botë të errët dhe të burgosur. Historia ndjek jetën e tyre së bashku dhe se si ata lëvizin më pas.

Rainbow
Titulli ShqipRainbow: Nisha Rokubou no Shichinin
Data e LançimitApr. 02, 2010
Data e PërfundimitSep. 29, 2010
Sezone1
Episode26

Sezonet dhe Episodet

1Sezoni 1 Mar. 24, 2021

Anime të Ngjajshme

Charlotte
Re:ZERO -Starting Life in Another World-
Fullmetal Alchemist: Brotherhood
Sword Art Online: Alicization
Attack on Titan OVA
Parasyte -the maxim-
Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation
Yesterday wo Utatte
Captain Tsubasa
Violet Evergarden
KAGUYA-SAMA: LOVE IS WAR
Angels of Death