Re:ZERO -Starting Life in Another World-

Re:ZERO -Starting Life in Another World-

Mar. 06, 2020
Vlerësimi Yt: 0
9.3 36 Vota

Përkthyesi

Aizawa
Përkthyesi

Stafi

mghdus isRedaktor
Redaktor

Video trailer

Përshkrimi

Natsuki Subaru, një nxënës i zakonshëm i shkollës së mesme, është duke shkuar për në shtëpi nga dyqani i ushqimeve kur e gjen veten të transportuar në një botë tjetër. Ndërsa ai është i humbur dhe i hutuar në një botë të re, pa e njohur aspak vendin, i vetmi person që ia arriti të njihte ishte një vajzë e bukur me flokë argjendi. I vendosur për ta shlyer atë disi që e shpëtoi nga dëshpërimi, Subaru pranon të ndihmojë vajzën të gjejë diçka që ajo po kërkon.

Re:ZERO -Starting Life in Another World-
   
 Dragon Ball Kai
Titulli ShqipRifillim i Jetës nga Zero në Një Botë Tjetër
Data e LançimitMar. 06, 2020
Data e PërfundimitMar. 31, 2020
Sezone1
Episode26

Sezonet dhe Episodet

1Sezoni 1 Mar. 06, 2020
2Sezoni 2 Jun. 26, 2020

Anime të Ngjajshme

My Hero Academia: Episodet Speciale
Captain Tsubasa
Parasyte -the maxim-
Hunter x Hunter
Fate/Zero
Highschool of the Dead
Attack on Titan OVA
91 Days
Shingeki no Kyojin: Kuinaki Sentaku
Dororo
KAGUYA-SAMA: LOVE IS WAR
Your Lie in April