Saga of Tanya the Evil

Saga of Tanya the Evil

May. 18, 2019
Vlerësimi Yt: 0
9.1 11 Vota

Përkthyesi

FallenKnight
Përkthyesi

Stafi

FallenKnight isRedaktor
Redaktor
Deku isRedaktor
Redaktor
mghdus isSupervisor
Supervisor

Video trailer

Përshkrimi

Tanya Degurechaff është një ushtare e re famëkeqe për pamëshirshmërinë e saj të ngjashme me diktatoren dhe aftësitë taktike, duke fituar pseudonimin e “Djalli i Rhines”. Megjithatë, nën pamjen e saj të padëmshme, qëndron shpirti i një njeriu që sfidoi Qënien X, Perëndia i vetëshpallur, në një betejë të zgjuarsish – gjë që rezultoi që ai të rimishërohej si një vajzë e vogël në një botë me luftë magjike. E vendosur në kundërshtim, Tanya vendos të ngrihet në radhët e ushtrisë së vendit të saj i cili ngadalë zhytet në luftën botërore, meqë vetëm Qenia X ishte pengesa më e fortë në rikrijimin e jetës paqësore që dikur e kishte ditur. Por veprimet e saj perceptuese dhe iniciativa luftarake kanë një efekt anësor të padëshiruar: nxitjen e Perandorisë së fuqishme për t’u bërë një nga kombet më të fuqishme në historinë e njerëzimit.

Saga of Tanya the Evil
Data e LançimitMay. 18, 2019
Data e PërfundimitMay. 18, 2019
Sezone1
Episode12

Sezonet dhe Episodet

1Sezoni 1 May. 24, 2019

Anime të Ngjajshme

Ao no Exorcist
The Rising of The Shield Hero
Highschool of the Dead
Goblin Slayer
Naruto
The Seven Deadly Sins
Parasyte -the maxim-
Noragami
No Game No Life
Attack on Titan
Lupin III
Dr. Stone

Posto një Koment

Emri *
Ky emër do të shfaqet publikisht.
Email *
Emaili juaj nuk do të bëhet publik.
Sajti juaj (Shpërfilleni)