SHAMAN KING (2021)

SHAMAN KING (2021)

Apr. 01, 2021
Vlerësimi Yt: 8
8 5 Vota

Përkthyesi

FireBoy
Përkthyesi

Stafi

Video trailer

Përshkrimi

Në një natë me yje, gjimnazisti Manta takohet me Joh Asakuran, një shaman i ri i cili ka aftësinë të flasë me shpirtrat dhe ka aftësinë t’i lejojë ata ta zotërojnë atë për të përdorur fuqitë e tyre. Joh ka një detyrë të rëndë mbi shpatullat e tij: ai duhet të bëhet Mbreti Shaman duke fituar Luftën e Shamanëve, një turne midis shamanëve që ndodh vetëm një herë në 500 vite.
I bashkuar nga e fejuara e tij mediumja Anna Kjoujama, shpirti i tij personal samurai Amidamaru dhe miqtë e tij të tjerë, Joh duhet dhe të përballet me një të keqe më të madhe: Hao, një njeri i fuqishëm që synon të krijojë një botë të re vetëm me shamanë duke u bërë vetë Mbreti i Shamanëve.

SHAMAN KING (2021)
Titulli ShqipSHAMAN KING (2021)
Data e LançimitApr. 01, 2021
Data e PërfundimitMay. 09, 2021
Sezone1
Episode52

Sezonet dhe Episodet

1Sezoni 1 Apr. 03, 2021

Anime të Ngjajshme

Tokyo Revengers
Last Hero Inuyashiki
Goblin Slayer
One Piece
Afro Samurai (+18)
Deca-Dence
Tower of God
THE PROMISED NEVERLAND
(+18) Devilman Crybaby
Boruto: Naruto Next Generations
Darwin’s Game
Parasyte -the maxim-