Shingeki no Kyojin: Kuinaki Sentaku

Shingeki no Kyojin: Kuinaki Sentaku

Oct. 01, 2022
Vlerësimi Yt: 0
9.5 24 Vota

Përkthyesi

Përkthyesi

Stafi

Video trailer

Përshkrimi

Shumë vite më para se të bëhej Kapiteni i famshëm, Levi i ri ishte duke u munduar të mbijetonte në koshin e mbeturinave të kryeqytetit, Nëntoka. Si drejtuesi i operacionit të tij kriminal, Levi provon të marrë fitime nga menaxheri me ndihmën e shokëve kriminelë, Isabel Magnolia dhe Farlan Church. Me pak shpresa për të ardhmen, Levi pranon një kërkesë anti-zbulim nga Nicholas Lobov, i cili i premton të treve që do t’u japë mundësinë që të jetojnë në sipërfaqe nëse vrasin Erwin Smith, drejtuesi i skuadrës së Trupave Zbuluese.

Kur Levi dhe Erwin takohen, Erwin i vë në dukje aftësitë e Levit dhe i jep mundësinë që të bashkohet me ta, ose të arrestohet nga Policia Ushtarake, për t’u ndëshkuar për krimet që ka kryer. Tani që janë më afër njeriu që duhet të vrasin, grupi planifikon që të përfundojnë misionin dhe të shpëtojnë nga vuajtjet e tyre në Nëntokë. Gjithsesi, ata kuptojnë që sipërfaqja nuk ka aq liri sa ata mendonin, dhe se liria vjen me një çmim të madh.

Bazuar në mangën “Spin-off” me të njëjtin emër, Shingeki no Kyojin: Kuinaki Sentaku ilustron përballjen e dy personazheve më kyç të Shingeki no Kyojin (Attack on Titan), si dhe ato që ndodhën në misionin e 23-t të Zbulimit.

Data e LançimitOct. 01, 2022
Data e PërfundimitOct. 01, 2022
Sezone1
Episode1

Sezonet dhe Episodet

1Sezoni 1 Apr. 10, 2020

Seri të ngjashme me këtë

Dororo
Sword Art Online: Alicization
Attack on Titan
Fullmetal Alchemist: Brotherhood
The Rising of The Shield Hero
Vinland Saga
Last Hero Inuyashiki
My Hero Academia
Jujutsu Kaisen
To Your Eternity
Dr. Stone
Tokyo Revengers