The Rising of The Shield Hero

The Rising of The Shield Hero

Mar. 23, 2019
Vlerësimi Yt: 10
9.1 54 Vota

Përkthyesi

mghdus
Përkthyesi

Stafi

mghdus is (Përkthim dhe Redaktim)
(Përkthim dhe Redaktim)

Video trailer

Përshkrimi

Iwatani Naofumi u thirr në një botë paralele së bashku me 3 njerëz të tjerë për t’u bërë Heronjtë e botës. Secili prej heronjve të pajisur me pajisjen e tyre legjendare kur u thirrën dhe Naofumi mori Mburojën Legjendare si armën e tij. Për shkak të mungesës së karizmës dhe përvojës së Naofumit, ai është emërtuar si më i dobti, vetëm që të përfundojë i tradhëtuar, i akuzuar në mënyrë të rreme dhe i grabitur në ditën e tretë të aventurës. Shmangur nga të gjithë duke filluar nga mbreti e deri tek fshatarët, mendimet e Naofumit u mbushën me asgjë, përveç hakmarrjes dhe urrejtjes. Kështu, fati i tij në një botë paralele fillon…

The Rising of The Shield Hero
   
 Dragon Ball Kai
Titulli ShqipNgritja e Heroit të Mburojës
Data e LançimitMar. 23, 2019
Data e PërfundimitAug. 11, 2020
Sezone1
Episode12

Sezonet dhe Episodet

1Sezoni 1 Jan. 09, 2019
10

Anime të Ngjajshme

Koleksioni Naruto OVA
Shingeki no Kyojin: Kuinaki Sentaku
Parasyte -the maxim-
THE PROMISED NEVERLAND
My Hero Academia: Episodet Speciale
Code Geass: Lelouch of the Rebellion
No Game No Life
(+18) Devilman Crybaby
Attack on Titan OVA
Lupin III
Highschool of the Dead
Attack on Titan