The Seven Deadly Sins

The Seven Deadly Sins

Aug. 19, 2019
Vlerësimi Yt: 10
9.6 181 Vota

Përkthyesi

Saitama
Përkthyesi

Stafi

Video trailer

Përshkrimi

Në një botë të ngjajshme me Mesjetën evropiane, Kalorësit e Shenjtë të Britannisë, të frikshëm edhe njëkohësisht të nderuar, përdorin një magji jashtëzakonisht të fuqishme për të mbrojtur rajonin e Britannisë dhe mbretëritë e saj. Sidoqoftë, një pjesë e vogël e Kalorësve supozohet se tradhtuan atdheun e tyre dhe kthyen tehet e tyre kundër shokëve në një përpjekje për të rrëzuar sundimtarin e Liones. Ata u mposhtën nga Kalorësit e Shenjtë, por thashethemet vazhduan se këta kalorës legjendar, të quajtur “Shtatë Mëkatet Vdekjeprurëse”, ishin akoma gjallë. Dhjetë vjet më vonë, vetë Kalorësit e Shenjtë organizuan një grusht shteti, dhe kështu u bënë sundimtarët e rinj, tiranë të Mbretërisë së Liones.

The Seven Deadly Sins
   
 Dragon Ball Kai
Titulli ShqipShtatë Mëkatet Vdekjeprurëse
Data e LançimitAug. 19, 2019
Data e PërfundimitJan. 17, 2021
Sezone1
Episode24

Sezonet dhe Episodet

1Sezoni 1 Aug. 19, 2019
2Sezoni 2 Jan. 16, 2020
10
3Sezoni 3 Jan. 19, 2020
4Sezoni 4 Feb. 20, 2020
5Sezoni 5 Jan. 14, 2021

Anime të Ngjajshme

Tower of God
Fate/Zero
Demon Slayer
The Rising of The Shield Hero
Noragami
Goblin Slayer
Saga of Tanya the Evil
Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation
Code Geass: Lelouch of the Rebellion
Koleksioni Naruto OVA
Attack on Titan OVA
One Piece