To Your Eternity

To Your Eternity

Apr. 12, 2021
Vlerësimi Yt: 0
8.3 6 Vota

Përkthyesi

Gin
Përkthyesi

Stafi

Video trailer

Përshkrimi

Në fillim, një “sferë” u dërgua në Tokë. Mund të bëjë dy gjëra: të marrë formën e gjallesës që e stimulon; dhe të rikthehet në jetë. Merr formën e një guri, më pas të ujkut, dhe më në fund atë të njeriut, por ia nis si një i sapo ardhur në jetë që nuk di asgjë. Dhe “ai” Fushi si një djalosh shndërrohet.
Përmes takimeve me mirësinë njerëzore, Fushi jo vetëm që fiton aftësi mbijetese, por rritet si “person”. Por udhëtimi i tij errësohet nga armiku i pashpjegueshëm dhe shkatërrues Nokker, si dhe ndarjet mizore me njerëzit që ai do.

To Your Eternity
Titulli ShqipFumetsu no Anata e
Data e LançimitApr. 12, 2021
Data e PërfundimitOct. 22, 2021
Sezone1
Episode20

Sezonet dhe Episodet

1Sezoni 1 Apr. 30, 2021

Anime të Ngjajshme

Naruto
Fullmetal Alchemist: Brotherhood
Code Geass: Lelouch of the Rebellion
KAGUYA-SAMA: LOVE IS WAR
Darwin’s Game
THE PROMISED NEVERLAND
No Game No Life
Angels of Death
Parasyte -the maxim-
One Piece: Defeat the Pirate Ganzack!
Jujutsu Kaisen
Dororo